Ukraina saadik ÜRO-s: JN peab kaaluma otsuseid sõja lõpetamiseks

ÜRO julgeoleklunõukogu saal
ÜRO julgeoleklunõukogu saal Autor/allikas: Välisministeerium

Samal ajal, kui Venemaa president Vladimir Putin teatas sõjalise operatsiooni alustamisest Donbassis, toimus ÜRO julgeolekunõukogus eriistung, mis oli kokku kutsutud Ukraina palvel.

"Putin esitas sõjasõnumi ja näitas sellega täielikku põlgust selle nõukogu kohustuste vastu. See on tõsine hädaolukord. Nõukogu peab tegutsema ja esitama homme resolutsiooni. Nii nagu president Biden täna ütles: Venemaa vastutab ainsana surma ja hävingu eest, mida see rünnak endaga kaasa toob ja USA koos liitlaste ja partneritega astub ühiseid ja otsustavaid samme," sõnas USA suursaadik ÜRO-s Linda Thomas-Greenfield.

Ukraina suursaadik ÜRO-s Sergi Kõslitsja rõhutas, et Venemaa peaks loobuma julgeolekunõukogu eesistuja kohast.

"Ma palun julgeolekunõukogu liikmetel kokku kutsuda erakorraline kohtumine ja kaaluda kõiki võimalikke otsuseid sõja lõpetamiseks, sest liiga hilja on rääkida pingelõdvendusest. Liiga hilja. Venemaa president kuulutas välja sõja," ütles Kõslitsja.

Venemaa suursaadik ÜRO-s Vassili Nebenzja ütles, et Venemaa ei alustanud sõjaga, vaid sõjalise operatsiooniga, millega üritatakse kaitsta nn rahvavabariikide kodanikke. Samuti süüdistas ta kriisis Ukrainat, mis on tema hinnangul korduvalt rikkunud Minski rahulepet.

ÜRO peasekretär Antonio Guterres ütles, et tegemist on tema ametiaja kõige kurvema hetkega. "President Putin, inimkonna nimel, viige oma väed Venemaale tagasi. Inimkonna nimel, ärge alustage Euroopas kõige hullemat sõda selle sajandi algusest saadik."

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: