Moody's kärpis Venemaa reitingut korraga kuue astme võrra

Moody'se logo World Trade Centeri hoonel New Yorgis.
Moody'se logo World Trade Centeri hoonel New Yorgis. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Rahvusvaheline reitinguagentuur Moody's alandas neljapäeval Venemaa rublades ja välisvaluutas võetava pikaajalise krediidi reitingut korraga kuue astme võrra kärpides seda tasemelt Baa3 tasemele B3.

Sellega langes Venemaa reiting investeerimisväärselt tasemelt kõrge riski tasemele.

Moody'se teate kohaselt jääb Venemaa reiting vaatluse alla perspektiiviga seda veelgi vähendada.

Venemaa lühiajalist reitingut rahvusvaluutale kärbiti tasemelt P-3 tasemele Not Prime.

Reitinguagentuur põhjendas Venemaa reitingute nii järsku alandamist seoses Ukraina ründamisega Venemaale kehtestatud sanktsioonidega, sealhulgas Vene keskpangale ja teistele rahandusinstitutsioonidele määratud piirangutega.

Agentuuri eksperdid viitavad Vene riigivõla tasumise kasvanud riskile seoses talle kehtestatud sanktsioonide ning samuti kahtlusega, kas Venemaa üldse soovib oma võlga teenindada.

Samuti peab Moody's tõenäoliseks Vene majanduse ja finantssektori püsivat destabiliseerumist kehtestatud sanktsioonide ning rahvusvahelistele valuutareservidele ligipääsu piiramise tõttu, mida Venemaa oli lootnud kasutada puhvrina šokiolukorras.

"Praeguseks hetkeks väljakuulutatud sanktsioonide ulatus ja karmus ületas Moody'se esialgseid ootusi ning neil on tõsised tagajärjed riigi krediidisuutlikkusele," tõdes agentuur.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: