Venemaa teatas Kaliningradis õhutõrjeõppuse läbiviimisest

Vene õhutõrje raketitüsteem Pantsir-S raketti välja tulistamas.
Vene õhutõrje raketitüsteem Pantsir-S raketti välja tulistamas. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Venemaa Balti laevastik ja Kaliningradis asuvad õhutõrjeüksused hävitasid äsja lõppenud õppuste käigus tinglikult 20 simuleeritud õhusihtmärki, teatas laevastiku esindaja.

"Õhutõrjekompleksid Tor-M2 liikusid kolonni koosseisus ühele Kaliningradi idaosas asuvale polügoonile, kus sõjaväelased otsisid tingliku vaenlase õhusihtmärke, avastasid ja hävitasid neid elektroonilise lasuga," seisab Balti laevastiku edastatud pressiteates.

Veel kolmapäeval edastas uudisteagentuur Interfax laevastiku teatele viidates, et õppuste kavas on lahinglaskmised. Elektroonilise lasu korral viivad sõjaväelased kõik lasule eelnevad protseduurid läbi tavapärases korras, jättes ära ainult sihtmärgile sihitud raketi väljatulistamise.

Reede pressiteate kohaselt hävitati elektroonilise lasuga tinglikult 20 vaenlase õhuobjekti – drooni, lennukit ja kopterit.

Tor-M on Vene relvajõududes kasutusel olev mobiilne lühimaa õhutõrje raketikompleks, mis Vene relvajõudude kinnitusel suudab edukalt töötada ka vaenlase raadiosõja tingimustes ning tabada ka mitmesuguseid rakette.

Äsjasel õppusel osalesid õhutõrje polgu ja selle raketidivisjoni sõjaväelased – kokku 100 inimest ning 20 ühikut sõjatehnikat.

Õhutõrje õppus ka Saraatovi all

Samas teatas Venemaa Kesksõjaväeringkond õhutõrjeõppusest ka Moskvast kagusse jääva Saraatovi linna lähistel, milles kasutati õhutõrjekomplekse Pantsir-S.

Õppuste stsenaariumi kohaselt avastati vaenlase õhujõud, mis olid sihikule võtnud Vene raketisüsteemid S-400. "Raketisüsteemid S-400 asusid liikuma uude asukohta, aga Pantsir-S lõid vaenlase hävitajate ja tiibrakettide rünnaku tagasi. Kokku avastati ja hävitati üle 40 sihtmärgi, mis liikusid rohkem kui 10 kilomeetri kaugusel," öeldi pressiteates.

Samuti harjutati sõjatehnika katmist selle laadimisel raudteeplatvormidele.

Õppustel osales umbes 300 Vene sõjaväelast ja 100 ühikut tehnikat.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: