Eesti suursaadik lahkus Ukrainast

Suursaadik Kaimo Kuusk.
Suursaadik Kaimo Kuusk. Autor/allikas: Välisministeerium

Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk lahkus pühapäeval Ukrainast. Kuusk liikus pärast Venemaa sõjategevuse algust Kiievist Lvivi ning nüüd jätkab tööd Tallinnast.

Venemaa sõjategevuse tõttu Ukrainas on suursaadiku võimalused teha Ukrainas diplomaatilist tööd ja Ukraina ametkondade ning võimudega otse suhelda oluliselt häiritud. Sõja tõttu on üle Ukraina jätkuvalt väga ohtlik olukord.

"Arvestades Eesti ja liitlaste ohuhinnanguid ning võimaluste piiratust Ukrainas tööd teha, võtsime täna vastu otsuse, et jätkan oma tööd ajutiselt Ukrainast eemal. Ukraina on sõjas Venemaaga ja ohutuid kohti pole riiki jäänud. Kaalutletud otsus oli riskipiirkonnast ära liikuda. Sama soovitan ka kõigile teistele: kaaluda oma Ukrainas viibimise vajadust ning võimalusel riigist lahkuda," ütles Kuusk.

Kuusk plaanib esimesel võimalusel Ukrainasse naasta. "Arutame Tallinnas koos välisministeeriumiga plaane edasiste sammude üle ja kuidas saame Ukrainat kõige paremini toetada. Minu eesmärk on Ukrainasse tagasi minna nii pea kui võimalik. Väike, aga väga võimekas osa meie meeskonnast jätkab tööd Kiievis."

Välisministeerium palub kõigil Ukrainas viibivatel Eesti kodanikel riigist lahkuda esimesel võimalusel ja tagasi pöörduda Eestisse. Venemaa sõjategevuse tõttu soovitab ministeerium Ukrainasse reisimist täielikult vältida ning Ukrainas viibivatel Eesti kodanikel oma viibimine registreerida välisministeeriumi kodulehel või helistada +372 53019999.

Ministeerium palub Ukrainas viibivatel inimestel mitte jääda evakuatsiooni ootama ning iseseisvalt riigist lahkuda.

Õhuruum on suletud ja kasutada tuleb maismaatransporti suunaga lääne poole. Piiriületuseks soovitab ministeerium kasutada Euroopa Liidu liikmesriike.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: