Repinski ei kandideeri järgmistel riigikogu valimistel ja lahkub Keskerakonnast

{{1647844800000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Riigikogu kuluhüvitiste kasutamisega palju kriitikat saanud Keskerakonna saadik Martin Repinski teatas, et ta ei kandideeri 2023. aasta märtsikuistel riigikogu valimistel, samuti lahkub ta Keskerakonnast ja riigikogu keskfraktsioonist.

"Tänaseks seitse aastat tööd riigikogus on olnud põnev ja väljakutseid pakkuv aeg, kuid ettevõtlus tõmbab mind mõlemast kuuhõlmast tagasi. Riigikokku ma järgmisel aastal ei kandideeri ning astun välja erakonnast ja lahkun ka fraktsioonist, et olla vaba ja sõltumatu," teatas Repinski esmaspäeval sotsiaalmeedias.

Repinskit on kritiseeritud nii riigikogu kuluhüvitiste mittesihipärase kasutamise kui ka parlamendi töö kõrvalt taksojuhina tegutsemise eest. Erakonnast lahkumist kaalus ta mõnda aega.

"Kuna asjaolud tekkisid ja pinge kasvas ja erakonna jaoks on praegu eriti tähtis, et valimistele minna ilma mingisuguste skandaalideta ja probleemideta, siis ma olen selle otsuse teinud. Kuigi ma ei arva, et ma oleksin midagi väga valesti teinud," rääkis Repinski "Aktuaalsele kaamerale".

Repinski sõnul plaanib ta riigikogus töötada kuni mandaadi lõpuni järgmisel kevadel.

"Kõigil olulistel hääletustel toetan Keskerakonda, kui fraktsioon seda vajalikuks peab. Mul ei ole negatiivseid tunded ei oma erakonna ega erakonnakaaslaste suhtes ning usun, et sõprus ja koostöötahe jätkuvad ka peale minu lahkumist päevapoliitikast."

Repinski sõnul on teda mõneti kurvastanud avalikult peale surutud arvamus, et tipp-poliitikud peaksid olema justkui igavad ja saamatud.

"Nad ei tohi ette võtta midagi, milles on elurõõmu ja elutahet. Minus on lähedaste hinnangul mõlemat ning ma ei ole suutnud ega taha loobuda kummastki. Ma olen tahtnud luua enda ümber maailma, mitte lasta maailmal luua ennast."

Oma plaanidest esmaspäeva hommikul sotsiaalmeedias teatanud Repinski muutis hiljem oma postituse avalikult mittekättesaadavaks.

Repisnki ütles, et tal on olnud pikemaid vestlusi nii erakonna esimehe kui ka fraktsiooni esimehega.

"Eks me oleme Martiniga korduvalt rääkinud erakonna tegemistest ja meeskonna mängust ja täna on meie jaoks on kolm asja kindlad: Martin Repinski ei kandideeri Keskerakonna nimekirjas parlamendivalimistel, ei ole Keskerakonnas ja ei ole ka Keskerakonna fraktsioonis. Täna tegin kirja ka keskkonnakomsjonile, et ta tagasi kutsuda keskkonnainvesteeringute keskuse nõukogus," ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

Selle riigikogu koosseisu ajal on Keskerakonna fraktsioonist lahkunud ka Raimond Kaljulaid, kes kuulub nüüd sotsiaaldemokraatide ridadesse.

Karilaidi sõnul ootab Keskerakonda valimistel ees uuenduskuur. Fraktsioonis on veel inimesi, kes valimistel kandideerida enam ei soovi. Suure tõenäosusega ei kandideeri näiteks Mailis Reps.

"Mailis Reps peab peab kõigepealt saama korda oma asjad kohtus ja nii kaua kui need asjad pole korras, nii kaua ta ka meie nimekirjas ei kandideeri," ütles Karilaid.

Järgmisest kevadest ettevõtlusele pühenduv Repinski lubas, et riigikogus ta Keskerakonna ideedele vastu ei hääleta ning jätkab taksojuhina, kuid mitte nii aktiivselt kui varem.

"Natukene ikkagi on tunda, kui sa öösiti töötad siis väsid ära. Aga ikkagi üsna aktiivselt teen ja nii kaua kui see mulle meeldib, nii kaua ma sellega tegelen," ütles Repisnki.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: