Teisipäev on päikeseline ja soe

Foto: Siim Lõvi /ERR

Teisipäeval on oodata päikest ning kuni 12 kraadi sooja. Kolmapäev toob ilmamuutuse, kui Skandinaaviast saabuv madalrõhulohk kannab üle Eesti vihma- ja lörtsipilvi.

Eesti ilma kujundava selge taevaga kõrgrõhuala kese nihkub teisipäeval Baltimaadelt Poola kohale, kuid selle põhjaserva jääb veel Läänemerele. Seetõttu särab Eesti taevas jätkuvalt kevadine päike. Läänekaare tuul on võrdlemisi rahulik, vaid põhjarannikul on puhangulisem, päevamaksimumid tõusevad 10 kraadi ümbrusesse.

Öö vastu teisipäeva on Eestis selge. Puhub edela- ja läänetuul 2-8, põhjarannikul puhanguti 12 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -6 kraadist rannikul 2 kraadini.

Teisipäeva hommik on selge. Puhub edela- ja läänetuul 2-7, põhjarannikul kuni 10 meetrit sekundis ja õhutemperatuur ulatub -2 kraadist 3 kraadini.

Päev on päikesepaisteline. Puhub edela- ja läänetuul 2-8, põhjarannikul puhanguti 12 meetrit sekundis. Sooja tuleb 6 kuni 12, rannikul kohati 3 kraadi.

Kolmapäeva hommikul ja päeval sajab mitmel pool vihma ja lörtsi, õhtuks ilm selgineb. Öösel puhub mõõdukas edelatuul, päeval pöördub läände ja loodesse ning tugevneb. Öine õhutemperatuur on -3 kraadist 3 kraadini, päeval on sooja 3 kuni 8 kraadi.

Neljapäev on jälle kuiv, öö on valdavalt miinuskraadidega, päeval jõuab Eestisse soojemat õhku ning õhutemperatuur tõuseb 6 kuni 12, tuulele avatud rannikul 3 kraadini.

Reedel saabuv vihma- ja lörtsisadu liigub üle maa peamiselt öösel ja hommikul, laupäeval võib õhuvool pöörduda põhja: õhk läheb sel juhul külmemaks ja sadu järk-järgult valgemaks, võimalik, et tõuseb ka tuul. 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: