Reformierakonna tõus jätkub, Eesti 200 toetus pöördus langusesse

Reformierakond jätkab tõusu, Keskerakond madalseisu.
Reformierakond jätkab tõusu, Keskerakond madalseisu. Autor/allikas: ERR

Reformierakonna toetus on viimase kuue nädalaga tõusnud 6,4 protsendipunkti ning ka sel nädalal tõus jätkus, selgus MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös valminud erakondliku eelistuse küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 27,7 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 21,5 protsenti, ja Eesti 200 18,3 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Reformierakonna toetus tõusis nädalaga 1,3 protsendipunkti võrra ning viimase kuue nädalaga on peaministripartei toetus kasvanud 6,4 protsendipunkti võrra. EKRE toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud ning Reformierakonnast jäädakse 6,2 protsendipunkti kaugusele. Kuni märtsi alguseni pikalt tõusvas trendis liikunud Eesti 200 toetus on nüüd viimase kahe nädalaga langenud 1,4 protsendipunkti võrra. 

Esikolmikule järgnevad Keskerakond (16,3 protsenti), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,9 protsenti) ning Isamaa ( kuus protsenti).

Keskerakonna toetus on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest. Isamaa on viimase nelja nädalaga kaotanud oma toetusest 1,4 protsendipunkti. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 44 protsenti ja opositsioonierakondi 35,4 protsenti vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 22. veebruarist 18. märtsini ning kokku küsitleti 4002 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: