Kohtla-Järve lülitas kokkuhoiuks tänavavalgustuse välja

Foto: ERR

Kohtla-Järvel otsustas linnavõim raha kokku hoidmiseks lülitada välja tänavavalgustuse. Öösel töölt koju tulevatel inimestel soovitatakse liikuda linnas turvalisuse kaalutlusel paarikaupa.

Kõrgenenud elektrihinnale viidates otsustati Kohtla-Järvel juulikuu lõpuni tänavavalgustus välja lülitada. Linnavalitsusse on pöördunud kümned pimendamisega rahulolematud linlased.

"Püüame kutsuda inimesi mõistma sellist otsust, sest raha ei tule mitte kuskilt niisama, see tuleb eelarvest ja kui eelarves on ette nähtud nii palju ja sellest jääb puudu, siis kannatab mõni teine valdkond," selgitas linnapea Toomas Nael.

Arvestuste kohaselt hoitakse pimendamisega kokku üle 100 000 euro, kusjuures kevadel määrati linna endistele juhtidele eduka töö eest preemiaks lahkumishüvitist üle 60 000 euro.

"Preemiate väljamaksmise otsus oli volikogu, mitte linnavalitsuse otsus ja mul on seda raske kommenteerida," sõnas Nael.

Politsei sõnul raskendab pimendamine korrakaitsjate tööd. Õnneks pole senise kümmekonna pimeda ööga linnas kuritegevuse kasvu täheldatud.

Selleks, et öösel Kohtla-Järvel turvalisem liikuda oleks, jagati linlastele erinevaid soovitusi.

"Kõige lihtsam soovitus: tehke ennast nähtavaks. Näiteks kui kõnnite pimedas linnaruumis, siis kasutage taskulampi, jalakäijana kindlasti kandke helkurit," ütles PPA Kohtla-Järve piirkonnavanem Sofia Sarap.

"Tuleb võtta asja nii, nagu ta on, ja tuleb olla ettevaatlik. Võib-olla käia koos kellegagi tööle ja tagasi. Ikka tavalised abimeetmed, mis hoiavad turvalisust: vaadata ümber, kõndida ettevaatlikult," rääkis Nael.

Kohtla-Järve linn on suuruselt Eesti viies omavalitsus, kus viies linnaosas elab kokku üle 32 000 inimese.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: