Pärnu soovib punamonumendi pargist kalmistule teisaldada

Pärnu punamonument
Pärnu punamonument Autor/allikas: Nele Rent / Kultuurimälestiste register

Pärnu linn soovib teisaldada Vanapargis asuva punamonumendi kalmistule, milleks peaks aga kultuuriminister vabastama monumendi ajaloo- ja kultuurimälestise staatusest.

Pärnu Vanapargis on püstitatud nõukogude okupatsiooni aastatel monument, mis on pühendatud "1905, 1917, 1924 ja 1941-1944 ajaloolistes sündmustes hukkunud isikutele".

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius teatas kultuuriministrile saadetud kirjas, et linnavalitsuse poole on korduvalt pöördunud eraisikud ja poliitilised organisatsioonid, kes on palunud nimetatud monument pargist teisaldada kalmistule ja ühtlasi kivi juurde maetud sõjahauad ümber matta.

"Linnavalitsus soovibki pöörduda ümbermatmise küsimuses kaitseministeeriumi juurde moodustatud sõjahaudade komisjoni poole, kuna tegemist on kaitseministri poolt 27.02.2007 sõjahaudade kaitse seaduse alusel määratud sõjahauaga."

Enne kaitseministeeriumi sõjahaudade komisjoni poole pöördumist on vaja muuta aga 1997. aasta määrust, kus on tunnistatud monument kultuurimälestiseks ja ajaloomälestiseks ning kantud riikliku kaitse all olevate objektide registrisse.

Linnapea palub kultuuriministeeriumil kaaluda kultuuriministri määruse muutmist
viisil, mis vabastab monumendi ajaloo- ja kultuurimälestise staatusest antud asukohas, et linn saaksime kaitseministeeriumi juurde moodustatud sõjahaudade komisjonile teha ettepanku monumendi teisaldamiseks kalmistule.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: