NATO tippkohtumisel on fookus Baltimaadel

Militaarõppus Baltic Zenith/Ramstein Arrows Jurmalciemsis 9.juunil 2022. Läti sõjaväelased lähiõhutõrjesüsteemidega RBS-70
Militaarõppus Baltic Zenith/Ramstein Arrows Jurmalciemsis 9.juunil 2022. Läti sõjaväelased lähiõhutõrjesüsteemidega RBS-70 Autor/allikas: SCANPIX/ Reuters/ Ints Kalnins

Kuigi kuu lõpus Madridis toimuval NATO tippkohtumisel on peateema eeldatavasti Soome ja Rootsi ühinemine, peetakse silmas ka kohustust tugevdada Balti riikide kaitset.

NATO asepeasekretär Mircea Geoană ütles neljapäeval POLITICO Live'i üritusel esinedes, et NATO on valmis Madridis teatama jõulistest ja ajaloolistest otsustest seoses edasise abiga Baltikumile nii õhutõrje kui vägede osas.

Baltimaad soovivad NATO vägede püsivamat kohalolekut.

"Venemaa on jätkuvalt agressiivne ja ettearvamatu mängija Euroopa ja ülemaailmsetes asjades," ütles Geoană.

"Arvud on loomulikult olulised," ütles Geoană, viidates vägedele. "Kuid me vaatame maad, me vaatame õhku, me vaatame merd, kosmost ja küberruumi," ütles ta, samuti seadmete, juhtimis- ja kontrolli, logistika ning kütuse- ja tarneahelate eelpaigutamist."

"Me teeme põhimõttelise muudatuse viisis, kuidas me kaitseme oma idapoolseid riike. Rootsi ja Soome lisandumine annab kogu idatiivale ühtsust Norrast kuni Türgini. See on väga oluline ümberkujundamine," rääkis Geoană.

Geoană kommentaarid kajastavad Saksamaa kantsleri Olaf Scholzi esmaspäeval Vilniuses antud lubadust saata Baltimaadesse rohkem vägesid.

Toimetaja: Margitta Otsmaa

Allikas: Politico

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: