Euroopa Keskpank lubas toetada suurema võlakoormaga riike

{{1655277300000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/ REUTERS/Wolfgang Rattay

Euroopa Keskpanga nõukogu pidas kolmapäeval erakorralise koosoleku, et leida lahendus eri eurotsooni riikide riigivõla intresside eristumisele ning otsustas teha täiendavad investeeringud suurema laenukoormaga riikide võlakirjadesse.

Samuti püüab keskpank luua uue finantsinstrumendi, et peatada turu fragmentatsioon. Fragmentatsiooni all peetakse silmas eri euroala riikide riigivõla intressimäärade tugevat eristumist.  

Keskpank ei esitanud konkreetset plaani, kuidas piirata suure laenukoormusega riikide nagu Itaalia, Hispaania ja Kreeka laenamise kulusid.

Analüütikute hinnangul suudab Euroopa keskpank olukorra stabiliseerimiseks kasutusele võtta kuni 200 miljardit eurot, vahendab Financial Times.

Võlakirjade tootlus on tõusnud järsult peale Euroopa Keskpanga lubadust tõsta intressimäärasid eelmisel neljapäeval.

Vahe Saksamaa riigivõla tootluse ja suurema võlakoormaga Lõuna-Euroopa riikide võlatootluse vahel kasvas kahe aasta suurimale tasemele. Eriti puudutab see Itaalia riigivõlga.

Keskpanga juhtkomitee kohtumine oli kavas kolmapäeval kl 10 Eesti aja järgi. Lähiajal peaks intressimäärasid tõstma ka USA Föderaalreserv.

Euroopa Keskpanga nõukogu liikme Isabel Schnabeli sõnul on keskpank väga hoolikalt jälgimas turul toimuvat ja keskpank on valmis kasutusele võtma nii seniseid kui ka uusi meetmeid turul toimuva korrastamiseks.

Schnabel ei olnud valmis ennetavalt ütlema, mida täpselt keskpank on valmis sellises olukorras tegema, kuna olukorrale lähenetakse juhtumipõhiselt.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters, Financial Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: