Azovi polgu eliitüksuse snaiprid: oleme tapnud vähemalt 300 Vene sõdurit

Ukraina armee snaiprid
Ukraina armee snaiprid Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/ANASTASIA VLASOVA

Azovi polgu erioperatsioonide eliitüksuse snaiprid väidavad, et on viimase kahe kuu jooksul tapnud vähemalt 300 Venemaa sõdurit.

26-aastane Andri on Harkivi piirkonna põliselanik. Tema meeskonnaliikmed on samuti pärit Harkivist. Andri sõnul oli esimene venelane, kes ta sihikule sattus, väga hooletu. Andri varitses Vene sõdurit 300 meetri kauguselt metsast, sihtis tema rinda ja tulistas siis oma snaipripüssist. 

"Mida ma siis tundsin. Relva tagasilööki. Ma ei tunne end süüdi. Ajan nad minema oma maalt," ütles Andri ajalehele The Times

Azovi polk sai varem kurikuulsaks paremäärmuslike vaadete pärast. Nüüd on see aga laiaulatuslik üksus, kuhu kuuluvad eri taustaga ja vaadetega ukrainlased. Nende hinnangul on tegemist kõige parema üksusega Ukraina armees. 

"Liitusin Azoviga, sest see on praegu parim Ukraina üksus, nende võitlusvaim on kõige suurem. Meil pole ideoloogiat, nagu väidab Venemaa propaganda. Oleme lihtsad sõdurid, kes kaitsevad oma kodumaad," ütles Andri meeskonnakaaslane.  

Üks teine Andri meeskonnakaaslane ütles ajalehele The Times, et tema üksus kasutab sageli oma teadmisi kohalikust maastikust ja suudab nii tagasi tõrjuda suuremaid vaenlaste üksusi. Snaiprite üksused on varustatud ka granaadiheitjatega. Nii proovivad nad avamaale välja meelitada Venemaa sõdureid. Kui venelased liiguvad avamaale, tabab neid Ukraina suurtükituli. 

"Osaliselt just tänu nende noorte meeste vaprusele suutis Ukraina Harkivi oblastis vene väed tagasi tõrjuda. Meie sõdurite võitlusvaim ja oskused kasvavad, kuid vajame nende jõupingutuste toetamiseks rohkem pikamaarelvi," ütles Ukraina armee kapten Ilko Božko.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: