Saksa rahandusminister ei toeta EL-i plaani keelustada sisepõlemismootorid

Christian Lindner
Christian Lindner Autor/allikas: SCANPIX/EPA/CLEMENS BILAN

Euroopa Liit tegi ettepaneku keelustada bensiini- ja diiselmootorid aastaks 2035. Saksa rahandusminister Christian Lindner teatas teisipäeval, et ei toeta Saksamaa varem kokkulepitud plaani keeluga kaasa minna, vahendab Politico.

Lindner pidas teisipäeval Saksa tööstusorganisatsioone koondava BDI konverentsil kõne, milles nimetas Euroopa Liidu plaani vähendada majandusblokis CO2 emissioone ekslikuks ning teatas, et Saksa valitsus ei nõustu järgmine nädal selle ettepanekuga.

Euroopa Komisjon avalikustas eelmisel suvel plaani keelustada aastaks 2035 uued diisel- ja bensiinimootoritega autod ning kaubikud, suunates autotööstust seeläbi tootma rohkem elektriautosid.

Keeld seisneb plaanis aastaks 2030 vähendada Euroopa Liidus CO2 emissioone autodes 55 protsenti ja aastaks 2035 100 protsenti, mis sisuliselt oleks sisepõlemismootorite keelustamine, vahendab Reuters.

Rahandusminister kuulub majandusliberaalsesse Vabade Demokraatide erakonda, mis väljendas juba eelmine nädal vastuseisu Euroopa Komisjoni plaanile. Samas haldavad plaani elluviimist Saksa rohelised, kellele kuulub keskkonnaministri portfell valitsuses.

Saksamaad valitseva koalitsiooni kolm osapoolt nõustusid märtsis toetama Euroopa Komisjoni ettepanekut.

Keskkonnaminister Steffi Lemke lükkas Lidneri plaani muuta Saksamaa ametlikku positsiooni bensiini- ja diiselmootorite osas kiiresti ümber.

Lindner kommenteeris hiljem oma sõnavõttu ka sotsiaalmeedias, kus pehmendas oma arvamust, tuues välja võimaluse saavutada vajalikud kliimaeesmärgid sünteetiliste kütustega.

Euroopa Parlament toetas eelmise kuu hääletusel Euroopa Komisjoni ettepanekut. Euroopa Liidu riigipäid ja valitsusjuhte koondav Euroopa Ülemkogu kavatseb Euroopa Liidu kliimaeesmärkide kohta lõpliku otsuse teha 28. juunil.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Politico

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: