Saksamaa tahab sisepõlemismootori keelu alt välja jätta sünteetilise kütuse

Saksamaa keskkonnaminister Steffi Lemke
Saksamaa keskkonnaminister Steffi Lemke Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/Future Image

Saksa valitsus toetab Euroopa Liidu ettepanekut sisuliselt keelustada sisepõlemismootoritega uute autode müük 2035. aastaks, kuid ainult sel juhul kui lubatuks jääb "CO2 neutraalse" kütuse kasutamine, vahendab Reuters.

Saksamaa keskkonnaminister Steffi Lemke ütles teisipäeval, et Saksamaale on väga oluline leida vahelahendus plaanitud sisepõlemismootorite keelule 2035. aastast.

Ettepanekuna pakkus Lemke välja "CO2 neutraalsete kütuste" kasutamise lubamise uutes autodes ka pärast 2035. aastat.

Varem on Euroopa Liit seadnud eesmärgiks vähendada CO2 emissioone uutes müüdud autodes 55 protsenti aastaks 2030 ja aastaks 2035 100 protsenti, mis sisuliselt oleks sisepõlemismootorite keelustamine.

Lemke ettepanek peegeldab hiljutist Saksa rahandusministri nõudmist mitte heaks kiita Euroopa Liidu keeldu ja uurida süsinikneutraalsete sünteetiliste kütuste kasutamise võimalusi.

Rahandusminister Christian Lindner kuulub majandusliberaalse Vabade Demokraatide erakonda ning keskkonnaminister Steffi Lemke Saksa roheliste sekka.

Veel ei ole selge, kas Saksamaa kolme osapoolega valitsuses, kuhu peale liberaalide ja roheliste kuuluvad juhtiva jõuna sotsiaaldemokraadid, suudavad antud küsimusele kokkuleppe jõuda.

Siseriikliku kokkuleppe puudumisel võib Saksamaa vastavast Euroopa Liidu hääletusest kõrvale jääda.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: