Maakri kõrghoone planeering jõudis avalikule väljapanekule

Vaade uuele kõrghoonele Mardi tänavalt.
Vaade uuele kõrghoonele Mardi tänavalt. Autor/allikas: Ahtri Projekt OÜ

Tallinnas jõudis avalikule väljapanekule Olümpia hotelli naaberala planeering, mille linnavalitsus mai alguses tagasi lükkas. Detailplaneeringu kohaselt kerkib alale 36 maapealse ja nelja maa-aluse korrusega hoone.

Tallinna Kesklinna valitsuses 30. juunist 13. juulini tutvustatava planeeringu algatas Eesti Evangeelne Luterlik Kirik ning see puudutab Lennuki tänava, Liivalaia tänava, A. Lauteri tänava ja Maakri tänava vahelist kvartalit. Planeering näeb ette eluruumidega ärihoone ehitamise, mis hakkab tõenäoliselt kandma aadressi Maakri 29.

Planeeringu seletuskirja kohaselt võib praeguste Lennuki 24 asuvate puumajade kohale ehitada uue hooneosa, kuid kuna see külgneb vahetult Lennuki 26 mälestisega, ei tohi see ületada mälestise katuseräästa kõrgust.

Võimalik kõrgosa peab olema planeeringu kohaselt sale ning jääma Lennuki 26 hoonest võimalikult kaugele. Mälestise ja kõrghoone vahele tuleb aga linnaväljak.

Lennuki 26 mälestis. Autor/allikas: Tallinna linnavalitsus

Planeeringu eesmärk on tihendada kesklinna hoonestust, rajada hoone krundile uus linnaväljak ja tagada, et ehitismälestised jääksid vaadeldavaks.

Hoone rajamiseks korraldatakse koostöös Tallinna ja Eesti Arhitektide Liiduga arhitektuurivõistlus.

Detailplaneeringu koostas K-Projekt AS ning detailplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande OÜ Hendrikson & Ko.

Vaade uuele kõrghoonele Harjumäelt. Autor/allikas: Ahtri Projekt OÜ

Mai alguses jättis Tallinna linnavalitsus planeeringu kinnitamata, kuid abilinnapea Madle Lippuse sõnul polnud selles otseselt midagi valesti, vaid enne otsuse langetamist sooviti põhjalikumalt vaadata kvartali detailplaneeringuga külgnevate alade arengut ja tekitada piirkonnas kvaliteetne avalik ruum ka jalakäijate jaoks.  

Detailplaneering võeti vastu Tallinna linnavalitsuse korraldusega 18. mail 2022.

Vaade uuele kõrghoonele Majaka tänavalt. Autor/allikas: Ahtri Projekt OÜ

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: