Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik jäi mullu rahaliselt miinusesse

Aleksander Nevski katedraal Tallinnas.
Aleksander Nevski katedraal Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud majandusaastal sai Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik (MPEÕK) 303 557 eurot tulu, kuid aasta lõpetati 10 520 euro suuruse miinusega.

MPEÕK saab tulu nii kohustuslikest sissemaksetest kui ka vabatahtlikest annetustest koguduselt, juriidilistelt ja eraisikutelt.

Eesti Kirikute Nõukogu toetas MPEÕK tegevust 2021. aastal 30 792 euroga. Selle toetuse eest tehti kogudustes remonti, anti välja Eesti Õigeusu Kiriku autonoomia 100. aastapäevale pühendatud rahvusvahelise veebikonverentsi materjalide kogumik ning tõlgiti need ka eesti keelde.

MPEÕK kuludeks on Tallinnas Pikal tänaval asuvate kantseleiruumide üür ning lisaks elektri, telefoni, interneti ja valvesignalisatsiooni tasud, transpordi- ja lähetuskulud, kirikutarbed ning kirjastuse kulud. Tööjõukulud olid 140 152 eurot.

Ühiskonna toitlustamiseks eraldatakse metropoliidi korraldusel igal kuul 120 eurot, mis on maksustatud erisoodustusena.

Õigeusu kirik jätkas mullu ka sihtasutuste kogumist Tallinna Jumalaema Sündimise (Kaasani) kiriku renoveerimise jaoks. Koguda õnnestus 13 362 eurot ja kulutati 16 500 eurot.

Lisaks annetas MPEÕK Kopli kabeli taastamiseks 20 396 eurot, millest 11 773 eurot tuli Eesti Kirikute Nõukogult saadud abist.

Tasuta peetud ja kõigile avatud heategevuslikest tegevustest tähtsamatena tõi MPEÕK välja igapäevased avalikud jumalateenistused, igakuise tasuta jagatava ajalehe, õigeusuteemalised näitused jõuludeks ja ülestõusmispühadeks Vene kultuurikeskuses ning laste jõulupuu Vene kultuurikeskuses.

2020. aastal oli MPEÕK tulu ligi 465 000 eurot ja kasum 40 133 eurot.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: