Justiitsministeerium tahab raamatukogust vanglaõpiku eemaldamist

Tallinna vangla
Tallinna vangla Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Justiitsministeerium palub Eesti Rahvusraamatukogul eemaldada ja tagastada vanglateenistuse õpik "Kriminogeensete riskide hindamine", sest seal kajastuva info vangidele avalikuks tulek võib ministeeriumi hinnangul ohustada vangistuse täideviimist ja võimaldada neil ka retsidiivsusmõõdikuga manipuleerimist.

256-leheküljelise õpiku "Kriminogeensete riskide hindamine" autor on Maarja Grünberg ja selle kirjastas justiitsministeerium 2013. aastal. Nüüd leiab justiitsministeeriumi vanglate osakonna taasühiskonnastamise talituse juhataja Merike Sirendi kirjas rahvusraamatukogule, et see peaks õpikud eemaldama ja ühtlasi ministeeriumile tagastama.

"Vanglateenistuse õpikus "Kriminogeensete riskide hindamine" kajastuvad punktihinnangud, milles sisalduv informatsioon tugineb vanglatöös kasutatavatel meetoditel ning selle informatsiooni avalikuks tulek võib ohustada vangistuse täideviimist, kuna teatud hulk andmeid pärinevad piiratud ligipääsuga andmebaasidest ja kajastavad kuritegeliku maailmaga olemasolevaid suhteid," kirjutas Sirendi.

Ta lisas, et samuti võimaldab punktiküsimuste nägemine kinnipeetaval mõõdikuga manipuleerimist, kuna mõtlemise, käitumise ja hoiakute teemas on punktihinnangud seotud kinnipeetava poolt väljendatavaga.

"Kui kinnipeetav teab, millistele küsimustele vanglateenistus täpsemalt vastust otsib, saab ta väljenduda viisil, mis retsidiivsusmõõdiku tulemust alandaks."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: