X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Enefit Power sai loa Narvas põlevkiviõliga kütmiseks

Keskkonnaamet andis Enefit Powerile loa kasutada Narva kütmiseks põlevkiviõli Balti elektrijaama 11. plokis kuni 2023. aasta aprilli lõpuni.

Enefit Poweri juht Andres Vainola ütles ERR-ile, et ettevõte alustas juba reedel Narvas põlevkiviõlist sooja tootmist.

"Tähtis on see, et meie kliendid on tagatud igal juhul tarbimisega ka siis, ka nende seisakute puhul, kus gaasi ei ole. Muuseas, täna kella ühest päeval, alustasime Narva kaugküttevõrgule sooja tootmist just nimelt põlevkiviõlist," rääkis ta.

Eesti Energia suurenergeetika kommunikatsiooninõunik Kristina Kostina ütles ERR-ile, et küsimus on ka hinnas, sest põlevkiviõli on odavam kui maagaas. "See annab kindlustunnet kõikide narvakate jaoks, et sooja veeta nad ei jää," lisas Kostina.

Praegu on põlevkiviõlist toodetud soojus maagaasist üle kahe korra odavam, kuid tarbijale see automaatset hinnalangust ei too.

"Konkurentsiamet reguleerib meie poolt toodetava sooja hinda. Sellel kütteperioodil ja nii kaua, kuni see hind muutunud ei ole, loomulikult lõpptarbijale midagi ei muutu. See hind on nende jaoks fikseeritud, sellest on täna veel vara rääkida. See menetlusprotsess konkurentsiametiga käib," rääkis Vainola.

Kindlustunnet annab põlevkiviõli kütteks kasutamine Kostina sõnul ka lähenevat kütteperioodi silmas pidades. "Teatavasti Narva linnas on juba praegu hädaolukord välja kuulutatud, aga õnneks see luba on nüüd laekunud," lausus Kostina.

Enefit Poweri juht Andres Vainola ütles teisipäeval ERR-ile, et Enefit Power oleks valmis ametliku otsuse järel minema Narva kaugküttes maagaasilt põlevkiviõlile üle mõne tunni jooksul. See teeks tarbijatele toasooja ka üle kahe korra odavamaks.

Narva linna soojaga varustav Balti elektrijaama 11. plokis alustati 16. juulil remondiga, mistõttu on Narva tarbijad nädala ilma sooja veeta. Kütte taaskäivitamisel oleks ettevõte aga kohe valmis alustama linna kütmist põlevkiviõliga.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Jüri Nikolajev, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: