Kallas kohtub esmaspäeval Narva volikogu ja linnavalitsusega

{{1659872160000 | amCalendar}}
Peaminister Kaja Kallas
Peaminister Kaja Kallas Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Peaminister Kaja Kallas kohtub esmaspäeval Narva linnavolikogu ja linnavalitsuse liikmetega, et arutada Narva tanki teisaldamisega seonduvat.

Riigikantseleilt tuli Narva volikogu liikmetele teade, et peaminister Kallas tuleb esmaspäeval nendega kohtuma, ütles ERR-ile Narva linnapea Katri Raik.

Raigi sõnul saadi sellega vastus pöördumisele, mille ta esitas koos linnavolikogu aseesimehega valitsusele eelmise nädala neljapäeval.

Riigikantselei teatas, et Kallas sõidab visiidile Ida-Virumaale, et rääkida kujunenud olukorrast Nõukogude monumentide ümber Narva linnavalitsuse ja -volikogu ning Narva-Jõesuu võimu esindajatega. Kohtumine toimub kell 13 Narva linnavolikogu ruumides. Pärast kohtumist algab kell 15 Narva Vaba Lava stuudiosaalis pressikonverents.

"Sõidan esmaspäeval Narva, et rääkida kohalike juhtidega monumentide ümber tekkinud pingetest ja selgitada valitsuse otsust, miks punavõimu monumendid avalikust ruumist eemaldada tuleb," ütles Kallas.

"Valitsus peab seda väga oluliseks, et kohalikud inimesed saaksid oma traditsioone tähistada, kuid seda saab teha moel, mis Eesti jaoks ei seostu inimeste kannatustega Nõukogude okupatsiooni all ega toeta sõda Ukrainas. Mälestamist ei tohi kasutada teiste rahvaste või inimeste vastase vaenu ja vägivalla õigustamiseks või õhutamiseks. Keegi ei keela mälestada hukkunuid ega hoida nende mälestust, aga seda peab tegema seal, kus on õige koht ja kus see ei haava ühiskonda," lausus Kallas.

Raik on varem öelnud, et enamik narvakaid oleks vastu Nõukogude vägedele pühendatud tank-monumenti teisaldamisele.

Kallas ütles sel neljapäeval, et valitsus leppis kokku, et punamonumendid, sealjuures Narva tank, tuleb eemaldada avalikust ruumist nii kiiresti kui võimalik. Täpsem ajastus sõltub logistilisest korraldusest.

"Praegu see tank kuulub Narva linnale ja praeguses õigusruumis on olnud see keeruline, aga kuna on selge, et Narva seda ise ei tee, seal on tekkimas ka pinged, siis on selge, et Eesti riik ja valitsus peab selle otsuse ise tegema, et teisaldama nii selle kui teised sümbolväärtusega monumendid," lausus Kallas.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: