Öö Narvas möödus politsei jaoks rahulikult

Tankimonumendi endine asukoht teisipäeva õhtul kella 21 ajal.
Tankimonumendi endine asukoht teisipäeva õhtul kella 21 ajal.

Öö Narvas möödus politsei jaoks rahulikult ning ka tankimonumendi endisele kohale kogunenud inimesed pidasid end suuremalt jaolt üleval vaoshoitult, teatas Põhja prefektuuri vanemkorrakaitseametnik Taavi Kirss. Koos teisipäevase päevaga peeti Narvas kinni kokku 11 inimest.

"Öö Narvas möödus meile suhteliselt rahulikult. Me tegime tavapäraseid väljakutseid. Natuke rohkem rahvast küll oli kogunenud selle endise tanki asukoha juurde. Vaatasime seal liiklusjärelevalve poole pealt just, et parkimise nõuded oleksid täidetud," ütles Kirss ERR-ile.

Kirss rääkis, et oli paar vahejuhtumit, kus inimesed olid tankimonumendi endise asukoha juures agressiivsemaks muutunud ja solvati ka politseiametnikke.

"Need isikud peeti kinni ja toimetati politseijaoskonda. Muus osas inimesed liikusid ja umbes kella ühe ajal seal oli juba päris vaikseks jäänud," rääkis Kirss.

Kirsi sõnul peeti seega lisaks teisipäeval kinni peetud üheksale inimesele kinni veel kaks inimest. "Kui menetlustoimingud on tehtud, siis need inimesed vabastatakse," märkis ta.

Ida prefekt Tarvo Kruup lisas, et tuli ette ka avaliku ruumi objektidele Venemaa Ukraina vastu alustatud sõja sümboliks oleva Z-tähe sodimist. "Nii seal endise tanki asukoha juures oli soditud liiklusmärke ja samuti oli sodimisi nii Narva-Jõesuus kui ka Kukrusel, aga kõik see oli tegelik ootuspärane," lausus Kruup.

Kirss märkis, et politsei oli teisipäeva päeval väljas suurendatud jõudude, aga õhtupoole juba täiesti tavapäraste politseiressurssidega. "Päeva peale pidime olema valmis erinevateks sündmuste arenguks, aga nagu eilne päev näitas, siis läks kõik päris sujuvalt," sõnas Kirss.

"Ma arvan, et õhtu poole oli tankimonumendi juures 50–60 inimest, kes olid üldjuhul rahulikud. Ent prooviti parkida sinna, kuhu ei ole lubatud," sõnas Kirss.

Kirss usub, et inimesed võivad koguneda tankimonumendi endisele kohale ka kolmapäeval.

"Ma olen täiesti kindel, et tuleb tavapärane päev. Politsei on olemas, teeme oma tööd, reageerime väljakutsetele. Ma olen ka veendunud, et inimesi koguneb samamoodi sinna endise tankimonumendi asukohta, aga meie oleme oma tegevustes kindlad ja toimetame edasi," võttis Kirss kokku.

Tarvo Kruup ütles, et politsei võtab nüüd tähelepanu alla Eesti vabariigi jaoks tähtsad sümbolid ja objektid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: Intervjueeris Reene Leas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: