X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Reinsalu: kaheksas sanktsioonipakett sisaldagu täielikku energiaembargot

Euroopa Liidu (EL) kaheksas Venemaa vastu suunatud sanktsioonide pakett peaks Eesti ettepaneku kohaselt sisaldama kõikehõlmavat embargot energiale, ütles välisminister Urmas Reinsalu Vikerraadio hommikusaates.

"Peame enne talve tugevalt tõstma agressori jaoks agressiooni hinda. Senised seitse paketti pole olnud piisavad, et Putinit survestada sõda Ukraina vastu lõpetama," ütles Reinsalu.

Reinsalu nimetas Eesti ettepanekutena kõikehõlmavat embargot energeetikale, teatud uutele kaubagruppidele ja isikutele, samuti Venemaa panganduse lõplikku arveldussüsteemist SWIFT lahutamist. "Detailidesse ei lähe praegu," lisas ta.

Eesti teeb ka ettepanekud Venemaa kodanikele EL-i sisenemise tõkestamiseks.

"Üle 10 miljonil Venemaa kodanikul on õigus Euroopa Liitu siseneda," rääkis välisminister. "Keegi peab tegema esimese sammu, loodetavasti on võimalik saavutada üle-euroopaline kokkulepe mingis sõnastuses."

Reinsalu ütles, et Venemaa mängib Euroopa väsimise peale, katsudes järele, kelle tahtejõud on tugevam: "Peame ütlema, et see on võlts lootus. Me oleme valmis nii palju aitama Ukrainat ja survestama Venemaad, et Venemaa oleks sunnitud taganema. Oluline on näidata otsustavust ja tahtekindlust."

Senistest sanktsioonidest rääkides märkis Reinsalu, et tehnoloogiavaldkonnas on Venemaal kitsikus käes.

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: