Saudi meedia: Iisraeli lennukid on tuvastamata sisenenud Iraani õhuruumi

Iisraeli õhuväe F-35 varghävitaja
Iisraeli õhuväe F-35 varghävitaja Autor/allikas: SCANPIX/ REUTERS/Amir Cohen

Londonis paiknev Saudi Araabia veebiväljaanne Elaph väidab oma allikatele tuginedes, et Iisrael ja USA on koos harjutanud õhulöökide tegemist Iraani tuumarajatiste vastu ning Iisraeli F-35 varghävitajad on Iraani õhuruumi tunginud Iraani teadmata.

Elaphi sõnul on neile allikas väitnud, et Iisraeli ja Ameerika Ühendriikide õhuväed harjutasid Punasel merel salaja Iraani ründamist merelt ja õhust ning Iraani sõjalaevade hõivamist Pärsia lahes.

Salajaste õppuste eesmärgiks on valmistuda Iraani tuumarajatiste sõjaliseks ründamiseks juhuks kui USA ja Iisrael on selleks sunnitud. Selliste manöövrite ja õppuste pealt saab järeldada, et Iisrael ei suuda üksinda Iraani tuumarajatisi rünnata, vaid vajab selleks USA vägede abi.

Eelmisel aastal tegi Iisrael ulatusliku õhuväe õppuse, milles osalesid nii erinevad hävitajad, droonid, tankerlennukid ja muud lennumasinad. Õhumanöövreid harjutati nii Vahemerel, Kreekas, Maroko okupeeritud Lääne-Saharas kui ka Lähis-Idas. Samuti on Iisrael hiljuti oma mereväega sarnaseid õppuseid teinud.

Allika kohaselt on Iisraeli allveelaevad ka Pärsia lahes ja Araabia meres eesmärgiga teostada luuret Iraani üle ning vajadusel teha raketirünnakuid Iraanis asuvate sihtmärkide pihta.

Iisraeli ja USA ulatuslikud õppused viitavad sellele, et mõlemad osapooled valmistuvad Iraani ründama juhul kui Iraaniga tuumaleppe läbirääkimised ebaõnnestuvad.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Elaph

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: