Operail ja Alexela nõuavad välisministeeriumilt impordieranditele selgitust

Operaili vedur raudtee ülesõidukohal.
Operaili vedur raudtee ülesõidukohal. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Välisministeeriumi avaldatud naftaimpordiks erandit taotlenud 28 ettevõtte seas välja toodud Operail ja Alexela ei ole enda teatel erandit taotlenud ja ootavad ministeeriumilt selgitust.

Operaili juhatuse esimehe Raul Toomsalu sõnul ei ole Operail sanktsioonide alla kuuluvate naftatoodete impordiks erandit taotlenud ega kavatse seda ka teha.

Ettevõtte teatel deklareeris Operail välisministeeriumi nõudel sanktsioonide kehtestamise hetkeseisuga kehtinud kliendilepingud.

"Operail vedelkütuste ostu ja müügiga ei tegele. Ühtegi Venemaa klienti Operailil ei ole," teatas ettevõte.

Nimekirja sattumise tõttu soovib Operail ministeeriumilt teada, millise dokumendi alusel on Operail impordierandite nimekirjas.

Alexela kontserni juhatuse liige ja tegevjuht Hans Pajoma sõnul ei ole varem Alexela Logistics nime kandnud terminalioperaatori Nord Terminalsi kaudu alates 24. veebruarist liikunud ühtegi tonni Vene päritolu autobensiini, diislikütust ega muid kütuseid Eesti turule vabasse ringlusse deklareeritud ja toodud.

"Nord Terminals ei ole välisministeeriumilt taotlenud erandit Vene naftatoodete impordiga jätkamiseks ega plaani seda ka teha, vaid deklareeris välisministeeriumi nõudel sanktsioonide kehtestamise hetkeseisuga kehtinud kliendilepingud. Nord Terminals täidab kõiki kehtivaid Eesti seadusi ja rahvusvahelisi sanktsioone ning Vene kliente ettevõttel ei ole," teatas Alexela.

Samuti ei ole Alexela teatel teinud teine nimekirjas olev ettevõte Alexela Bunkering alates 24. veebruarist Venemaaga koostööd.

Välisministeeriumi asekantsleri Erki Kodari sõnul kajastab ministeeriumi avaldatud nimekiri Vene naftaimpordile erandi taotlejatest neid, kellel olid tänavu Vene ettevõtetega kehtivad lepingud või tahtlus naftat importida. See, kas ettevõte erandit kasutab või mitte, jääb tema sõnul nende enda otsustada.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: