Eesti Gaas peatas fikseeritud hinnaga gaasipakettide müügi

Gaas.
Gaas. Autor/allikas: Pixabay

Eesti Gaas peatas fikseeritud hinnaga gaasipakettide müügi ehk klient saab praegu valida börsipaketi ja paindliku paketi vahel.

"Hetkel on gaasi hinna fikseerimiseks hind sedavõrd kõrge, et peame ausamaks klienti mitte sellega siduda, eriti kuna oktoobrist tuleb ka riiklik gaasi hinna kompenseerimismeede. Kindlasti lähiajal jälle pakume seda võimalust klientidele, kuid hetkel peaks jah valima paindliku või börsipaketi," ütles Eesti Gaasi kommunikatsiooni- ja turundusjuht Kersti Tumm ERR-ile.

Tema sõnul on enamus Eesti Gaasi kliente valinud paindliku paketi, kuna see käib turuhinnaga kaasas, aga pakub rohkem stabiilsust, tasandades lühemaajalised hinnakõikumised.

Paindlik pakett on olemuselt fikseeritud hinna ja börsipaketi vahepealne ehk hind on kujundatud ostja tarbimismahu ja pikemaajaliste turutrendide alusel määramata perioodiks.

Fikseeritud hinnaga gaasi pakub praegu 220Energia, mis teeb kliendiga lepingu 12 kuuks ja müüb gaasi hinnaga 4,12 eurot kuupmeetri eest. Samuti Eesti Energia, mille gaasi hind on 4,14 eurot kuupmeetri eest.

Need hinnad on isegi veidi kõrgemad, kui hiljuti palju tähelepanu saanud Eesti Gaasi otsus tõsta oktoobrist paindliku paketi hindu 4,10 eurole.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: