Kreeka annab Ukrainale 40 Nõukogude päritolu lahingumasinat

Ukraina sõdurid BMP-1 lahingumasina peal Donetski oblastis juunis
Ukraina sõdurid BMP-1 lahingumasina peal Donetski oblastis juunis Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Gleb Garanich/File Photo

Kreeka tarnib Ukrainale BMP-1 lahingumasinaid ning saab Saksamaalt vastu 40 Marder lahingumasinat.

Tehingut kinnitas Tagesschau sõnul Kreeka kaitseministeerium.

Kreeka annab Ukrainale 40 Nõukogude Liidus toodetud BMP-1 lahingumasinat ning saab Saksamaalt vastu 40 Marder jalaväe lahingumasinat, teatas Saksa kaitseministeerium.

Sõjatehnika saadetakse Ukrainasse esimesel võimalusel.

"Tankivahetuse" idee tekkis Berliinis Vene-Ukraina sõja alguses, mille raames antakse Saksa tanke ja soomusmasinaid riikidele, kes annavad Ukrainale ise oma nõukogude päritolu tanke ja muud raskerelvastust.

Põhimõtteline kokkulepe Kreeka sõjatehnika saatmiseks Ukrainasse oli juba juuni alguses, teatas tollal Saksamaa liidukantsler Olaf Scholz.

Juulis hindas Politico, et "tankivahetuse" ettepanek ei ole edukas olnud. Paljude vaidluste keskmes on mitmete doonorriikide tahe saada Saksamaalt uut ja paremat tehnikat, mitte näiteks 1970ndatest aastatest pärit Marder sõidukeid.

Ukraina valitsus on soovinud Saksamaalt Marder lahingumasinaid ka ise, kuid siiani ei ole sakslased soostunud tanke ja lahingumasinaid Ukrainale andma, vahendab Raadio Vaba Euroopa.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Tagesschau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: