Rheinmetall: Saksamaa sõlmis tankivahetuse lepingu Tšehhiga

Saksa päritolu Leopard 2A7 lahingutank on Taani vägede raames ka Eestis õppustel käinud
Saksa päritolu Leopard 2A7 lahingutank on Taani vägede raames ka Eestis õppustel käinud Autor/allikas: Martin Liiskmaa

Praha saab Saksa ettevõttelt Rheinmetall Leopard 2A4 lahingutanke ning Buffalo soomustehnika päästemasinaid. Saksa tehnika on asenduseks Tšehhi nõukogude päritolu sõjatehnikale, mis annetati Ukrainale.

Esimene Saksa sõjamasin peaks Tšehhi jõudma 2022. aasta detsembris. Saksa tehnika tarned peaks jõudma lõpule 2023. aasta lõpuks.

Lepingu osaks on nii sõjatehnika ise kui ka laskemoon, masinate hooldus, väljaõpe ning varuosad.

Lepe sõlmiti "tankivahetuse" (Ringtausch) skeemi aluse, mille pakkus välja Saksa valitsus.

Skeemi kohaselt annab Saksamaa enda moodsamat varustust Ida-Euroopa riikidele, kes oma Nõukogude päritolu sõjatehnika saadavad Ukrainasse.

Leping sõlmiti Rheinmetalli teatel teisipäeval Prahas Saksa ja Tšehhi osapoolte vahel.

Tšehhi Vabariiki saadetakse Saksa kaitsetööstuse ettevõtte Rheinmetall käsutuses olevad moderniseeritud Leopard 2A4 lahingutankid ning Buffalo soomustehnika päästemasinad, mis põhinevad samuti Leopard 2 kerel.

Saksa Ringtausch skeemi on kokkulepete aegluse tõttu kritiseeritud ning näiteks Poola pole suutnud Saksamaaga kokkuleppele jõuda, kuigi Poola saatis Ukrainale arvestataval hulgal enda Nõukogude päritolu tanke ja muud soomustehnikat.

Toimetaja: Allan Aksiim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: