Uuring: usaldus valitsuse vastu langes

Valitsuse esimene istung.
Valitsuse esimene istung. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Valitsust usaldavate elanike osakaal vähenes augustikuu 49 protsendilt septembris 45 protsendile, selgus riigikantselei tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.

Sisuliselt on usaldus valitsuse vastu nüüd samal tasemel, mis vahetult enne Ukraina sõja puhkemist. Veebruari keskel tehtud küsitluses usaldas valitsust 47 protsenti, jaanuari keskel 43 protsenti. Märtsis, aprillis ja mais oli valitsuse usaldajate osakaal kogu elanikkonnast 56 protsenti.

Eestlastest usaldas valitsust 54 protsenti ja muust rahvusest vastajatest 27 protsenti.

Keskmisest kõrgem on usaldus valitsuse vastu kuni 15-34-aastaste ning vanemate kui 75-aastaste seas. Keskmisest vähem usaldavad valitsust 35-74-aastased Eesti elanikud.

Piirkondadest usaldavad valitsust keskmiselt enam Põhja-Eesti ja Lõuna-Eesti elanikud. Samas kui Kirde-Eesti elanikest usaldab valitsust vaid 26 protsenti. 

Usaldus poliitiliste institutsioonide vastu sihtrühmades. Autor/allikas: Riigikantselei/Turu-uuringute AS

Ülejäänud poliitiliste institutsioonide usalduses pole muutust toimunud

Riigikogu usaldas septembris sarnaselt valitsusele 45 protsenti elanikest. Riigikogu usalduse näitaja oli sama suur ka augustis ja juunis isegi madalam – 42 protsenti.

Kohalikke omavalitsusi usaldas septembris 64 protsenti ja presidenti 68 protsenti.

Riigikantselei tellitud läbi Turu-uuringute AS-i küsitlus viidi läbi 13.-18. septembrini ning sellele vastas 1256 vähemalt 15-aastast elanikku üle Eesti telefoni ja veebi teel.

Usaldus poliitiliste institutsioonide vastu. Autor/allikas: Riigikantselei / Turu-uuringute AS

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: