Lasnamäe Klindipargi ideevõistluse võitis kavand "Nihestus"

Klindipargi  ideekonkursi võidutöö
Klindipargi ideekonkursi võidutöö "Nihestus" visuaal. Autor/allikas: OÜ Sfäär Planeeringud

Tallinna korraldatud ideevõistluse Kesklinna, Lasnamäed ja Piritat ühendavale Klindipargile lahenduse leidmiseks võitis büroo Sfäär Planeeringud võistlustöö "Nihestus".

Võitjaks valitud Kerttu Kõlli, Lauri Läänelaidi, Triin Kampuse ja Alvin Kanarbiku võistlustöö "Nihestus" (OÜ Sfäär Planeeringud) paistis silma tervikliku ruumilise lahendusega, teatas linnavalitsuse pressiteenistus neljapäeval.

Žürii hinnangul olid töös nii üldisemad kui ka detailsemad professionaalsed ettepanekud kogu Klindipargi trajektoorile, aga ka selle ümbruses olevale linnaruumile, eriti piki klinti kulgevale Narva maanteele – kuidas rahustada sealset liiklust, tegeledes konkreetselt müra ja õhusaaste probleemiga.

Samuti pakuvad töö autorid välja praktilisi lahendusi, kuidas tagada Klindipargi looduskeskkonna säilimine ja kaitse.

Võidutöö preemia on 12 000 eurot, projekteerimine algab eeldatavasti juba selle aasta lõpus. 

Tänavu maist augustini toimunud ideevõistlusel sai teise koha võistlustöö "Solarpunk" (OÜ Studio Tallinn, preemia suurus 10 000 eurot), kolmanda koha võistlustöö  "Majakad" (OÜ Ninja Studio, preemia suurus 8000 eurot) ja ergutuspreemia 5000 eurot võistlustöö "Klint Iistvuuduu jäljed" (OÜ Kino Maastikuarhitektid). Sügise teises pooles avatakse kõigist võistlustöödest ka näitus. 

"Klindipark, mis on ka üks oluline Tallinna Euroopa rohelise pealinna projekte, on kavas muuta sidusaks ja terviklikuks ajaveetmise alaks kõigile linnaelanikele, mis kaitseb ka Tallinna elurikkust ning suurendab linlaste keskkonnateadlikkust," sõnas žürii esimees, Tallinna abilinnapea Vladimir Svet pressitate vahendusel.

"Ideevõistlus oli kõrgetasemeline ja esitatud kavandid professionaalsed. Kuigi konkursil etteantud tingimused seadsid teatud piirid, olid kavandid erineva kujunduskeele ja lähenemisega nii detailides kui ala terviku lahendamisel. Pakutud ideed toetasid Klindipargi aastaringset kasutamist, lisasid erinevat funktsionaalsust ja fookuspunkte," märkis Svet.

Aasta alguses viis Tallinna Strateegiakeskuse ruumiloome kompetentsikeskus linnaelanike seas läbi ideekorje pargi arendamiseks, kuhu laekus linnaelanikelt ligi 400 ettepanekut ja ideed. Inimeste saadetud ideed olid oluline alus ideekonkursi koostamisel. Ideevõistluse peakorraldaja on Tallinn Strateegiakeskuse ruumiloome kompetentsikeskus. Võistlusülesanne kooskõlastati riigi Keskkonnaameti, Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu, Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosavalitsustega ning Tallinna erinevate  ametiasutustega.

Klindipargi seni tuntuim objekt on klindi serval Maarjamäel asuv purre, mille asemele plaanitakse rajada vaateplatvorm.  

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: