Valitsus nimetas Kaupo Rosina välisluureameti peadirektoriks

Kaupo Rosin.
Kaupo Rosin. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Valitsus nimetas neljapäeval kaitseministri ettepanekul välisluureameti uueks peadirektoriks Kaupo Rosina, kelle viieaastane ametiaeg algab 1. novembril.

Kolonel Rosin juhib praegu küberväejuhatust. Aastail 2018–2022 oli ta NATO peakorteri luure- ja julgeolekudivisjoni analüüsiüksuse asedirektor ja enne seda juhtis aastail 2012-2018 kaitseväe luurekeskust.

Praegune välisluureameti juht Mikk Marran otsustas suvel ootamatult, et läheb riigimetsa majandamise keskust (RMK) juhtima, kuigi tema ametiaeg välisluureametis lõppenuks alles kolme aasta pärast. Ka Marran alustab RMK juhina tööd 1. novembril.

Välisluureameti peadirektori nimetab ametisse kaitseministri ettepanekul valitsus, kuulates ära riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni arvamuse.

Välisluureameti peamine ülesanne on koguda, analüüsida ja edastada infot Eestit puudutavate väliste julgeolekuohtude kohta. Välisluureamet tagab ka turvalise side riigi salastatud võrkudes ja teeb välisvastuluuret, et kaitsta Eesti diplomaate ja välisoperatsioonidel teenivaid kaitseväelasi. Samuti kaitseb välisluureamet Eestile edastatud salastatud välisteavet, täites riigi julgeoleku volitatud esindaja ülesandeid.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: