Küberväejuhatust hakkab juhtima René Innos

Küberväejuhatuse uus ülem René Innos
Küberväejuhatuse uus ülem René Innos Autor/allikas: mil.ee

Küberväejuhatust hakkab alates 1. novembrist juhtima kolonelleitnant René Innos.

Kolonelleitnant René Innos alustas ajateenistust 1997. aastal Kuperjanovi üksik-jalaväepataljonis ja jätkas sõjakooli lõpetamise järel teenistust Kalevi üksik-jalaväepataljonis ning rahuoperatsioonide keskuses.

2005. aastal teenis ta üksik-sidepataljonis, olles aastatel 2009 kuni 2011 staabi- ja sidepataljoni staabiülem ning 2015 kuni 2018 pataljoniülem.

Aastatel 2018 kuni 2021 teenis kolonelleitnant Innos staabiohvitserina Eesti alalises esinduses NATO-s ja asus 1. augustist 2021 küberväejuhatuse ülema asetäitja ametikohale.

Kolonelleitnant Innos on teeninud välisoperatsioonidel Kosovos ja Afganistanis.

Küberväejuhatuse senine ülem kolonel Kaupo Rosin asub tööle välisluureameti peadirektorina.

Kolonel Rosin alustas teenistust kaitseväes 1995. aastal. Ta on teeninud õhutõrjedivisjonis,  kaitseväe peastaabis ja luurepataljonis nii rühmaülemana, staabiohvitserina kui ka üksuse ülemana. Aastatel 2013 kuni 2018 oli ta luurekeskuse ülem.

Samuti on ta teeninud vanemstaabiohvitserina aastatel 2009 kuni 2010 Euroopa liitlasvägede peakorteris (SHAPE) ning alates 2018. aastast kuni 2022. aasta augustini NATO peakorteri luure- ja julgeolekudivisjoni analüüsiüksuse asedirektorina.

Küberväejuhatus loodi 1. augustil 2018. aastal. Väejuhatuse põhiülesanne on operatsioonide korraldamine küberruumis kaitseministeeriumi vastutusalas juhtimistoetuse elluviimiseks.

Küberväejuhatuse alluvuses tegutsevad staabi- ja sidepataljon, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia keskus, küber- ja infooperatsioonide keskus, strateegilise kommunikatsiooni keskus ning staabi- ja tagalakompanii.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: