Otse kell 11.45: Euroopa Komisjoni tervisevoliniku ja Petersoni pressikonverents

Stella Kyriakides
Stella Kyriakides Autor/allikas: Euroopa Komisjon

Eestis viibib kahepäevasel visiidil Euroopa Komisjoni tervise ja toiduohutuse volinik Stella Kyriakides, kes teisipäeval annab koos tervise- ja tööminister Peep Petersoniga pressikonverentsi, mida saab algusega kell 11.45 jälgida ERR-i portaali vahendusel.

Volinik Kyriakidese visiidi keskmes on vähiennetus ning vähi varajase avastamise ja ravi võimalused. Kohtumisel Petersoniga on muu hulgas kõne all COVID-19 olukord Euroopas ja Eestis ning valmisolek eelolevaks viirushooajaks.
 
Peterson ütles pärast covidi teema arutamist, et kogu Euroopa seisab silmitsi kasvava vaktsiinide ülejäägiga, mistõttu on vaja lepingutesse rohkem paindlikkust, mis võtaks arvesse muutunud olukorda.
 
"Peame oluliseks tagada COVID-19 vaktsiinide varu ka edaspidiseks. Samas on praeguseks tekkinud kogu Euroopas  COVID-19 vaktsiinide ülejääk ja vajame lahendusi, et liikmesriikidesse ei jõuaks vaktsiine, millele seal kasutust ei ole. See tähendab nii annetusmehhanismide tõhustamist kui tarnete vähemalt ajutist peatamist," ütles Peterson.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: