Prantsusmaa pole veel valmis toetama eritribunali Venemaa tegude uurimiseks

Prantsusmaa välisministri Catherine Colonna sõnul ei tohi inimsusevastased kuriteod Ukrainas jääda karistuseta, kuid Pariis ei toeta praegu eritribunali loomist.

Prantsusmaa sõnul ei tohi sõja- ja inimsusevastased kuriteod Ukrainas jääda karistuseta. Küll aga ei ole Prantsusmaa veel valmis toetama rahvusvahelist eritribunali, ütles Eestis lühivisiidil olnud välisminister Catherine Colonna pärast kohtumist Eesti välisministri Urmas Reinsaluga.

Colonna hinnangul saab juba praeguste rahvusvaheliste kohtute kaudu võtta vastutusele mitte ainult neid, kes kuriteo sooritasid, vaid ka neid, kes kuriteoks käsu andsid.

"Olemasolevad instrumendid, mis aitavad meil võidelda puutumatuse vastu, võivad varjutada neid institutsioone, mida praegu pole ja mis peaksid andma lisaväärtuse olemasolevale rahvusvahelisele juriidilisele mehhanismile ning millel oleks ka vajalik legitiimsus nii, et kui tribunal peaks loodama, oleks ta ka tõhus. Me ei ole veel sinna punkti jõudnud," rääkis Colonna.

"Eesti ei näe Rahvusvahelise Kriminaalkohtu kompetentsi nõrgestamist, kui loodaks eraldi juriidiline paneel ehk tribunal Venemaa agressioonikuritegude üle. Loodame, et Euroopa Komisjon annab sel teemal peagi oma hinnangu, mida küsis Euroopa Nõukogu, ning siis saame selles küsimuses edasi liikuda," ütles Reinsalu.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: