Põhja-Korea katsetatud rakett maandus Lõuna-Korea vete lähedale

Põhja-Korea tulistas katsetuste käigus välja vähemalt 23 lühimaa ballistilist raketti, millest üks maandus Lõuna-Korea vete lähedale, vaid 57 kilomeetri kaugusele riigi mandrialast ning andis Ulleungdo saare elanikele hoiatuse, et nad punkritest varju otsiksid.

Sõjaväe teatel oli see esimene kord pärast 1953. aasta poolsaare jagamist, kui Põhja-Korea rakett Lõuna territoriaalvetele nii lähedale maandus.

Lõuna-Korea vastas õhk-maa tüüpi rakettide ja suurtükimürskudega.

Põhja-Korea väidab, et rünnak oli vastuseks USA ning Lõuna-Korea agressiivsetele sõjaväeühisõppustele.

"Esimest korda pärast poolsaare jagamist saatis Põhja-Korea oma raketid meie territoriaalvetele nii lähedale. See on enneolematu ja talumatu olukord. Ma teatan, et Lõuna-Korea sõjavägi reageerib karmilt," ütles Lõuna-Korea ühendatud staabiülemate juht Kang Shin-chul.

"Lõunakorealasena ei ole mulle just lihtne taluda tõsiasja, et Põhja-Korea, hoolimata sellest, et oleme tegelikult üks rahvas, katsetab oma rakette ja süvendab just praegu vastasseisu, mil meie inimesed on Itaewoni Halloweeni pidustuste tragöödia pärast leinas," rääkis Lõuna-Korea ehitustööline Jeon In-gyu.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: