Sõidukite registreerimistunnistused vahetavad värvi ja kujundust

{{1669104420000 | amCalendar}}
Uut värvi registreerimistunnistus
Uut värvi registreerimistunnistus Autor/allikas: Transpordiamet

Alates 1. detsembrist hakkab transpordiamet välja andma maismaasõidukite uue kujunduse ja lisaturvaelementidega registreerimistunnistusi.

Sõiduki tehniliste andmete suurema tekstisuuruse saavutamiseks liigutatakse kõik väljade nimetused dokumendi esiküljele ning eemaldatakse mõned mittekohutuslikud väljad, näiteks sõiduki mõõtmed ja teljekoormused, selgitas transpordiameti teenuste juhtimise osakonna registreerimise teenusehaldur Sulev Vill.

Vastuseks autoomanike võimalikule murele, kust edaspidi näiteks sõiduki mõõte teada saada, ütles transpordiameti esindaja, et märgitud andmed on endiselt kättesaadavad transpordiameti e-teenindusest – nii sisselogituna oma sõidukite alt kui ka sõidukite taustakontrollist.

"Kui mureks on teiste riikide võimalikud kontrollid, siis vastavalt Euroopa Parlamendi ja Nõukogu (EL) määrusele 1999/37 ei ole eemaldatud väärtused kohustuslikud ning seetõttu ei ole ka teistes riikides õigust antud andmeid registreerimistunnistuselt nõuda."

Lisaks trükitakse tunnistuse väljastamisel kehtiv tehnoülevaatuse kuupäev tunnistuse tagaküljele ning muutub dokumendi värv, et selgelt eristada uuemaid tunnistusi, millel andmete paigutus on võrreldes varasemaga erinev.

"Oluline on lisada, et kõik senised maismaasõidukite registreerimistunnistused jäävad kehtima ning neid ei ole vaja välja vahetada kuni need kehtivad," ütles Vill.

Muudatused on seotud 1. detsembrist jõustuva majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi määruse "Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise tingimused ja kord" muudatusega.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: