Vene-Ukraina sõja tõttu on Mustal merel hukkunud kümned tuhanded delfiinid

Ukraina merebioloog Ivan Rusev surnud delfiini lohistamas
Ukraina merebioloog Ivan Rusev surnud delfiini lohistamas Autor/allikas: SCANPIX/ Dimitar DILKOFF / AFP

Ukraina merebioloogi Ivan Rusevi hinnangul on sõjategevuse tõttu hukkunud Mustal merel kuni 50 000 delfiini. Eraldiseisvalt teatasid Dagestani võimud, et Kaspia mere rannikule on uhtunud üle 2500 surnud hülge, kelle hukkumise põhjus pole veel selge.

Rusevi sõnul oli ta šokeeritud sellest kui paljud surnud delfiinid on Odessa rannikule uhtunud. Merebioloogi hinnangul võib Mustal merel hukkunud olla üle 50 000 delfiini.

Delfiinidele on osutunud saatuslikuks nii meremiinid, merealused plahvatused kui ka Vene allveelaevade tugev sonarisüsteem, vahendas Raadio Vaba Euroopa.

Veel juulis hindas Rusev, et sõja tõttu võis olla hukkunud üle 5000 delfiini, vahendas tollal The Kyiv Independent.

Nii veealused plahvatused kui ka Vene allveelaevade sonarisüsteem tekitavad delfiinidele akustilise trauma ja seeläbi kahjustusi delfiinide kajalokatsioonisüsteemile.

Kuna selle tõttu ei suuda delfiinid enam edukalt enda keskkonnas orienteeruda, siis on neil raskusi toidu leidmisega, mis muudab nad vastuvõtlikumaks viiruste, haiguste ja parasiitide suhtes.

Kaspia mere rannikule on uhtunud üle 2500 surnud hülge

Venemaal Dagestani vabariigis on Kaspia mere rannikule uhtunud üle 2500 surnud hülge. Dagestani loodusressursside ministeerium teatas esmaspäeval, et surnud hülgeid loetakse veel üle.

Hüljeste hukkumise põhjus polnud koheselt selge, vahendas Reuters.

Kaspia mere keskkonnakaitse keskuse hinnangul on Kaspia merel 70 000 hüljest. Veel sajand tagasi oli neid hinnanguliselt poolteist miljonit.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: RFE/RL, Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: