Kohtla-Järve korruptsiooniskandaal laienes Narva

Foto: Ilja Smirnov/Põhjarannik

Kohtla-Järvel oktoobrikuus puhkenud uues korruptsiooniasjas lisandus kahtlustatavate ringi veel kaks inimest ehk nüüd on kokku kahtlustavaid 19.

Kui varem olid kahtlustatavad seotud Kohtla-Järvega, siis kahtlustatavate ringi lisandunud Natalja Šibalova töötab Narva linnavalitsuse linnamajandusameti direktorina.

Neljapäeval toimus tema kodus ja Narva linnavalitsuse ruumes läbiotsimine. Keskerakonda kuuluv Šibalova on varem olnud Narva abilinnapea ja täitnud lühikest aega Narva linnapea kohuseid.

Viru ringkonnaprokurör Alan Rüütel kinnitas, et Natalja Šibalovat kahtlustatakse altkäemaksu saamisest munitsipaalärimees Nikolai Ossipenkolt, kuid kuna uurimine on nii varajases staadiumis, siis summa suurust ei saa veel avalikustada.

Viru ringkonnaprokurör Alan Rüütel.


Prokurör kinnitas, et kahtlustus on seotud Šibalova tööga linnavalitsuses, mitte talle kuuluva ettevõttega OÜ Jurconsult.

ERR proovis neljapäeval korduvalt Natalja Šibalovat kätte saada, kuid tema telefon on välja lülitatud.

Lisaks esitati neljapäeval kahtlustus veel ühele inimesele, kes prokuratuuri kinnitusel on prügimajandusega tegeleva OÜ Ekovir juhatuse liige Igor Safajev.

Oktoobrikuus esitati kahtlustus korruptsioonis 17 isikule, kellest enamik olid Kohtla-Järve linnavolikogu liikmed või linnavalitsuse töötajad. Nikolai Ossipenko võeti novembri alguses kaheks kuuks vahi alla.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: