Pangad asusid hoiuseintresse tõstma

Raha.
Raha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kui veel novembris jäid suuremate pankade tähtajalistelt hoiustelt pakutavad intressid aastase hoiuse puhul 0,5 ja 0,6 protsendi vahele, siis jaanuaris pakuvad pangad aastase hoiuse eest juba 1,5 kuni 2 protsenti intressi.

Pankade hoiustelt pakutavad intressimäärad olid pikalt nullis tulenevalt rahaturul kehtinud negatiivsetest intressimääradest. Intressimäärade tõusuga on ka suuremad pangad hakanud suuremat intressi pakkuma.

Lõppenud aasta sügisel pakkusid Swedbank ja SEB tähtajalise hoiuse eest intressi 0,01 protsenti, LHV pangas ulatus kuni 100 000 euro suuruse hoiuse intress aastas 0,05 protsendini.

Swedbank pakub aastaselt hoiuselt nüüd intressi 1,5 protsenti, SEB 1,55 protsenti. LHV tõstis intressi 2 protsendini.

Väiksemad pangad maksid raha kaasamiseks suuremat intressi juba varem. Aastaste hoiuste intress on näiteks Holm Bankis ja Inbankis püsinud kahe ja poole protsendi lähedal. Kui Inbank pakkus juba novembris 60 kuu pikkuse hoiuseke intressi 3,5 protsenti, siis nüüd on ka Holm Bank sama tasemeni jõudnud.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: