USA föderaalreserv võib aeglustada intressimäärade tõstmist

USA rahatähed.
USA rahatähed. Autor/allikas: kjgarbutt/Creative Commons

Ajaleht Financial Times kirjutab, et föderaalreservi tippametnik Mary Daly vihjas, et föderaalreserv võib veebruaris tõsta intressimäärasid 0,25 protsendipunkti võrra. Detsembris tõstis föderaalreserv intressimäärasid 0,50 protsendipuntki võrra.

San Francisco föderaalreservi presidendi Mary Daly sõnul võib kaaluda intressimäärade tõstmist 0,25 protsendipunkti võrra. Temast sai veel üks föderaalreservi ametnik, kes leidis, et föderaalreserv võib veebruaris aeglustada intressimäärade tõstmist, vahendas Financial Times

Föderaalreservi juhid leppisid eelmisel aastal kokku, et kiire inflatsiooni tõttu peavad nad kiirendama intressimäärade tõstmist. Föderaalreserv tõstis eelmisel aastal intressimäärasid mitu korda 0,75 protsendipunkti võrra.

Daly andis esmaspäeval intervjuu ajalehele The Wall Street Journal. Leht uuris, kas Daly toetab veebruaris intressimäärade tõstmist 0,25 või 0,50 protsendipunkti võrra. 

"Otsus võib tulla mõlema variandi kasuks. See sõltub sissetulevatest andmetest," ütles Daly. 

Ka teised föderaalreservi juhid on vihjanud, et föderaalreserv võib aeglustada intressimäärade tõstmist. Richmondi föderaalreservi president Thomas Barkin vihjas hiljuti samuti, et föderaalreserv võib aeglustada intressimäärade tõstmist. 

Praegu on föderaalfondide intressimäär 4,25 ja 4,50 protsendi vahel. Enamik föderaalreservi ametnikke toetab selle tõstmist lõpuks vähemalt 5,25 protsendini. Investorid eeldavad, et föderaalreserv tõstab veebruaris intressimäärasid 0,25 protsendipunkti võrra.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: