Valitsus kutsub õppekogunemisele Okas 830 kaitseliitlast

Õppekogunemise kutse kättesaanu õppusel Okas 2022
Õppekogunemise kutse kättesaanu õppusel Okas 2022 Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Valitsus kuulutas neljapäeval välja lisaõppekogunemise Okas, kuhu kutsutakse 830 maakaitseüksustesse kuuluvat kaitseliitlast. Lisaõppekogunemine on harjutava iseloomuga ja vahetu julgeolekuoht Eestile puudub, kinnitab valitsus.

Vastavalt valitsuse otsustatud piirarvule kutsutakse kaitseväe juhataja korraldusel lisaõppekogunemisele Okas 658 Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna Pärnumaa, Saaremaa ja Lääne maleva koosseisus maakaitse üksustesse kuuluvat reservväelasest kaitseliitlast.

Lisaks kutsutakse õppusele Okas malevapealiku kutsega 172 Pärnumaa, Saaremaa ja Lääne maleva kaitseliitlast, kes osalevad samuti õppusel oma üksuste koosseisus.

Reservväelastest kaitseliitlased, kelle üksus kaitseväe poolt lisaõppekogunemisele kutsutakse, on kohustatud ilmuma viivitamatult kogunemiskohta.

Kaitseväe juhataja teade reservväelastele lisaõppekogunemiseks 

Vastavalt Vabariigi Valitsuse 26. jaanuari 2023 otsusele korraldab kaitsevägi 
lisaõppekogunemise Okas, millega kutsutakse õppekogunemisele Kaitseliidu 
Lääne maakaitseringkonna Pärnumaa, Saaremaa ja Lääne maleva maakaitseüksuste reservväelastest kaitseliitlased.

Õppus korraldatakse kahes osas, perioodidel 26.–29. jaanuarini (k.a.) ja 26. jaanuarist 23. veebruarini (k.a.). Kokku kutsutakse teenistusse 658 reservväelast järgnevatest üksustest: 4492, 4421, 4422, 4423, 4424, 4431, 4432, 4433, 4434, 4441, 4442, 4443, 4444, 4445, 4446, 4447. 

Kõigil nimetatud üksuse reservväelastel kästakse ilmuda viivitamatult õppekogunemise kutsel ettenähtud kogunemiskohta. 

Lisaks kutsutakse õppusele Okas malevapealiku kutsega 172 Pärnumaa, Saaremaa ja Lääne maleva kaitseliitlast. 

Täpsem info kaitseväeteenistuse kodulehelt.

Lisaõppekogunemise eesmärk

Lisaõppekogunemise käigus harjutatakse nii väikeüksuste taktikat kui ka paindliku õppekogunemise korraldamist. Õppekogunemisel osalevad reservväelased ei ole kogu lisaõppekogunemise kestel oma teenistuskohas, vaid neil võimaldatakse teenistuskohast lahkuda koos kohustusega ilmuda määratud aja jooksul tagasi teenistuskohta. Valmiduses oleku perioodil on reservväelasel võimalik tegeleda oma isiklike või töiste tegemistega ja neile makstakse selle aja eest reservväelasele ettenähtud toetust.

Lisaõppekogunemise Okas 2023 eesmärk on kontrollida lahinguks valmisolekut, eelkõige riigikaitse käsuahela toimimist valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelaste kogunemiseni. Samuti harjutavad maakaitsestruktuuri kuuluvad väikeüksused lisaõppekogunemisel, kuidas sõjaajal ülesandeid täita ja lahinguvalmidust säilitada pikemal perioodil.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: