Erakondade toetused valimisringkondades

Erakondade järjestus pärast liisuheitmist valimiskomisjonis
Erakondade järjestus pärast liisuheitmist valimiskomisjonis Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kantar Emor tõi välja ka erakondade toetused valimisringkondades võttes aluseks kaks viimast küsitlust ehk üle 3000 vastaja.

Kaardile klõpsates on võimalik näha erakondade toetusi konkreetses ringkonnas. Oluline on siiski märkida, et väiksemates valimisringkondades, nagu näiteks Lääne-Virumaa või Ida-Virumaa, oli valim väiksem ja seetõttu ka veapiir suurem.

Valimisringkonnas nr 1 (Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa) on liider Reformierakond 32 protsendiga ning teisel kohal võrdselt 17 protsendi suuruse toetusega Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Keskerakond. Järgnevad Eesti 200 13 protsendi ning EKRE 11 protsendiga.

Valimisringkonnas nr 2 (Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa) on esikohal Keskerakond 35 protsendiga, mis on loogiline arvestades, et seal kandideerib Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Teisel kohal on Reformierakond 23 protsendiga. Eesti 200 on selles ringkonnas kolmandal positsioonil 14 protsendiga.

Valimisringkonnas nr 3 (Tallinna Mustamäe ja Nõmme linnaosa) on suurima toetusega Reformierakond (28 protsenti), millele järgnevad Keskerakond (17 protsenti) ja EKRE (16 protsenti).

Valimisringkonnas nr 4 (Harju- ja Raplamaa) on selge liider Reformierakond ligi 41 protsendiga. Eesti suurimas valimisringkonnas kandideerib ka Reformierakonna juht Kaja Kallas. Järgnevad EKRE ja Eesti 200 mõlemad ligi 16 protsendiga.

Valimisringkonnas nr 5 (Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa) domineerib samuti Reformierakond (30 protsenti), millele järgnevad võrdselt 18 protsendiga EKRE ja Eesti 200. Kaugele maha ei jää ka SDE 14 ja Keskerakond 13 protsendiga.

Valimisringkonnas nr 6 (Lääne-Virumaa) on esikohal Reformierakond (41 protsenti), millele järgneb EKRE (21 protsenti).

Valimisringkonnas nr 7 (Ida-Virumaa) on kindel liider Keskerakond 28 protsendiga. Järgnevad üsna võrdselt Reformierakond, EKRE ja Eesti 200.

Valimisringkonnas nr 8 (Järva- ja Viljandimaa) on esikohal Reformierakond 38 protsendiga. Järgnevad EKRE 20, Keskerakond 14 ja ning 200 ja Isamaa mõlemad 10 protsendiga.

Valimisringkonnas nr 9 (Jõgeva- ja Tartumaa) juhib Reformierakond 32 protsendiga, järgneb EKRE (23 protsenti).

Valimisringkonnas nr 10 (Tartu linn) on traditsiooniliselt tugevaim Reformierakond (33 protsenti). Eesti 200 on teisel positsioonil (16 protsenti), millele järgnevad EKRE ja Isamaa. Keskerakonna toetus Eesti suuruselt teises linnas on aga vaid napp kuus protsenti.

Valimisringkonnas nr 11 (Võru-, Valga- ja Põlvamaa) on esikohal EKRE 31 protsendiga. Järgneb Reformierakond 22 protsendiga.

Valimisringkonnas nr 12 (Pärnumaa) juhib EKRE 39 protsendiga. Järgnevad Reformierakond, Eesti 200 ja Isamaa.

Riigikogu valimised toimuvad 5. märtsil.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: