X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Helsingis tekitab pingeid puude mahavõtmine Mannerheimintie renoveerimisel

Vaade talvisele Helsingile. Mannerheimintie
Vaade talvisele Helsingile. Mannerheimintie Autor/allikas: Rain Kooli / ERR

Soome pealinnas tekitab pingeid Helsingi kõigi aegade suurimaks ja kõige keerulisemaks hinnatud ehitusprojekt, mille käigus renoveeritakse Mannerheimintie, kuid mis nõuab ka umbes 150 puu mahavõtmist.

Helsingi looduskaitseühing saatis linnavõimudele kirja, milles palus alles märtsi alguses alanud ehitustööd peatada, kuna selle raames plaanitakse Hesperia pargis maha võtta umbes 150 puud, vahendas Soome rahvusringhääling Yle.fi.

Ühingu hinnangul on tööd planeeritud liiga mastaapsena ning vastuolus laiemate projektidega.

"Suured puud on linnaelanikele kallid ja olulised ka lindudele ja loomadele nagu nahkhiired. Need salvestavad endasse ka süsinikku ja nende asendamine väiksemate puude istutamisega ei annaks väga kaua aega sama efekti," öeldakse kirjas.

Helsingi looduskaitseühingu hinnangul puudutab tänavaremont Hesperia parki sügavamalt, kui linna renoveerimisplaanis välja toodud. Linn näib tõlgendavat väga avaralt tänavahaljasalade kontseptsiooni, ütles ühingu esindaja Emilia Pippola.

Planeeringu järgi tohiks Hesperia pargi serv renoveerimise käigus nihkuda mitte rohkem kui viis ja pool meetrit ida poole, aga looduskaitsjatele saadetud ametliku teate kohaselt puudutavad tänavatööd aga kuni 15 meetrit tänavaala servast. Ühingu teatel on asendiplaanil märgitud tänavate haljasalad projektis märgitud asfalteeritud tänavatena.

"Mõistame, et seoses vajaliku tänavaremondiga tuleb puid maha võtta. Aga kas linn on tõsiselt mõelnud, kuidas ja kust saaks veel puid päästa?" ütles ühingu juht Noora Kaunisto pressiteates.

Laupäeva pärastlõunaks oli Helsingisse kavandatud keskkonnakaitseorganisatsioonide meeleavaldus.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: