Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Puude mahavõtmine viis Tallinna abilinnapea volikogu aseesimehega sõnasõtta

Tallinna Gonsiori tänava renoveerimise käigus maha saetud täies elujõus puud viisid sotsiaalmeedias teravasse sõnasõtta IRL-i kuuluva volikogu aseesimehe Mart Luige ja roheliste abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Luik jagas Allan Roosilehe fotot Gonsiori tänaval maha saetud täies elujõus puust, millele reageeris abilinnapea Izmailova sõnumiga, et "otseloomulikult on eelmise aasta novembrist iga Tallinnas saetud puu surm minu hingel."

Izmailova lisas, et hoopis Luik ise on erakonnast, mis laseb Eesti metsi järjest lagedaks raiuda.

"Viimased loodusvaenulikud keskkonnaministrid kõik teie ridadest. Nursipalu raadamine on ka IRL-i kätetöö. 600 miljonit maksnud Auvere katel, mis metsa põletama hakkab, on samuti teie käkk. Tselluloosipoiste kamp - jälle teie suured sõbrad."

Luik vastas, et IRL-i enamus lähtub keskkonna küsimustes kõige tavalisemast talupoja mõistusest.

"Taluperemees teab väga hästi, millise puu ta oma metsas maha võtab ja millise kasvama jätab, et pere toidetud ja loodus ka säästetud. Rohelistele pole seda vist mõtet seletada, sest teie arvates tuleb raha ju seina seest."

Izmailova leidis, et tegu pole talupojamõistuse, vaid sulaselge ja piiritu ahnusega.

"Talupoeg toimetab omal maal, omadest vahenditest. Teie aga matate avalikku raha surnud betoonprojektidesse ja selle käigus retsite Eesti pärandkooslusi. Ja olgem ausad, teid ei koti see karvavõrdki. Võltsisamaalsed!"

Luige sõnul tema volikogu aseesimehena konkreetsete puude mahavõtmist takistada ei suuda, küll aga abilinnapea "kapten Zuzu". "Kui tal huvi oleks, aga antud asjas ilmselt ei ole."

Izmailova leidis, et kui "ennast sinimustvalgete sulgedega ehtival tegelasel peaks tekkima vastupandamatu soov puu otsa ronida, siis andku aga minna. Ei pea rohelisi ootama!"

Abilinnapea Izmailova sõnul pole Gonsiori tänaval tegu tee laiendamisega, kuid projektis on tõesti ette nähtud 55 puu mahavõtmine.

"Loomulikult on Rohelistel nendest puudest kahju; oleme endiselt seisukohal, et linn peaks taoliste projektide puhul tegema kõik võimaliku, et olemasolevaid taimi säilitada. Antud projekti puhul nii ka tehti! /.../ Korvamaks tekkivat keskkonna- ja emotsionaalset kahju, istutatakse 96 puud ja 254 põõsast, mille tulemusel puude ja teiste taimede koguarv piirkonnas kasvab."

 

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: