Rõuge vald võttis koolivõrgu ümberkorraldamisel aja maha

Britt Vahter
Britt Vahter Autor/allikas: kaader videost, ERR

Rõuge vallavalitsus võtab tagasi valla haridusvaldkonna ümberkorraldamise eelnõu. Vallavanema sõnul tingis aja maha võtmise kogukondade tugev vastuseis ja erinevad seisukohad ümberkorralduskava suhtes.

Rõuge valla haridusasutuste ümberkorraldamise plaaniga minnakse siiski edasi, sest praegune haridusvõrk ei ole jätkusuutlik eelkõige riikliku rahastamise tõttu. Järgmine tähtaeg haridusvõrgu ümberkorraldamiseks on 1. aprill 2024, see võimaldab kaasata kogukondasid ja käsitleda kõiki asjaolusid põhjalikumalt, teatas vallavanem Britt Vahter.

Rõuge valla teatel annavad neile ka lootust moodustatava valitsuskoalitsiooni läbirääkimistelt kõlanud mõtted, et maakoole hakatakse toetama senisest enam.

"Aga et saada hariduskulude kasvuga juba sel aastal pisutki paremini hakkama, vaadatakse koostöös direktoritega kõigis valla haridusasutustes üle koormused ja palgakorraldus ning suunatakse asutusi senisest enam omavahel koostööd tegema," seisab valla teates.

Raskustesse sattunud Rõuge vallas on volikogu teinud juba otsuse viia ühtse juhtimise alla kultuuriasutused ja raamatukogud. Koolivõrgu puhul oli otsustamiskoht, kas viia ka see ühtse juhtimise alla ja kaotada ühest koolist kolmas õppeaste.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: