Kütuseaktsiis hakkab tuleva aasta maist tõusma

Tankla.
Tankla. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kütuseaktsiisi osas jääb kõik nii, nagu varem on otsustatud ehk järgmise aasta maikuust alates aktsiis tõuseb, ütles tulevane rahandusminister Mart Võrklaev.

2020. aasta kevadel langetas valitsus koroonakriisi pehmendamiseks kütuseaktsiisi kaheks aastaks ehk kuni eelmise aasta 30. aprillini. Nii sai diislikütuse aktsiisimääraks 372 eurot 1000 liitri kohta ning langesid ka eriotstarbelise diislikütuse, kerge ja raske kütteõli, maagaasi- ja elektriaktsiis.

2021. aasta sügisel võttis riigikogu vastu seadusemuudatused, millega pikendati vähendatud aktsiisimäärade kehtivust tänavuse aasta 30. aprillini.

Mullu sügisel otsustas valitsus kehtivaid aktsiisimäärasid veel aasta võrra pikendada, nii et aktsiisitõus lükkuks 2024. aasta kevadesse. Ühtlasi tähendas see, et tänavu maist algama pidanud kütuse- ja elektriaktsiisimäärade lauge tõus kriisieelsele tasemele algab tegelikult järgmise aasta maist.

Koalitsiooniläbirääkimistel otsustati, et aktsiisitõusu osas midagi ei muudeta, kinnitas Võrklaev ERR-ile.

"Otsused on tehtud, need jäävad kehtima," ütles Võrklaev. "Lauge tõus on ette nähtud ja hetkel pole plaanis seda otsust muuta. See, mis on otsustatud, on plaan jõusse jätta."

Diislikütuse aktsiis tõuseb järk-järgult aastatel 2024-2027 ja jõuab lõpuks kriisieelsele tasemele, milleks oli 493 eurot 1000 liitri kohta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: