Turu-uuringud: Reformierakonna toetus langes 24 protsendile
Reformierakonna toetus langes Turu-uuringute AS-i aprillikuises küsitluses 24 protsendile, samas kui märtsiküsitluses oli neil toetajaid 30 ja riigikogu valimistel 31 protsenti.
Nii madal oli Reformierakonna toetus Turu-uuringute küsitluses viimati märtsis 2022. Pärast seda on enamikul kuudel olnud peaministripartei reiting üle 30 protsendi.
Samal ajal Reformierakonna toetuse langusega on korraliku tõusu teinud nii EKRE kui ka Eesti 200 toetus.
Kui märtsiküsitluses toetas EKRE-t 15 protsenti ja riigikogu valimistel 16 protsenti, siis aprillis kerkis opositsioonipartei toetus 19 protsendile.
Erinevalt Reformierakonnast ei ole tabanud kadu teise valitsuserakonna ehk Eesti 200 toetust. Kui neid toetas märtsiküsitluses 14 protsenti ja riigikogu valimistel 13 protsenti, siis aprillis kerkis Eesti 200 toetus 17 protsendile.
Laupäeval erakonna volikogul erakorralise kongressi (ja erakonna esimehe valimise) üle otsustava Keskerakonna toetus langes veelgi. Märtsis toetas neid 17 protsenti ja riigikogu valimistel 16 protsenti, kuid aprilliküsitlus näitas nende toetuseks vaid 13 protsenti. Sellega langeti erakondade populaarsusedetabelis Eesti 200-st tahapoole neljandaks.
Veidi kasvas toetus ka kolmandale uue võimuliidu osalisele ehk Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale. Märtsiküsitluses ja valimistel toetas neid üheksa protsenti, aprillis 10 protsenti valijatest.
Isamaa toetuses muutusi pole – nii märtsis, valimistel kui ka aprilliküsitluses oli nende toetus üheksa protsenti.
Seevastu uuest riigikogust välja jäänud Parempoolsete toetus tõusis Turu-uuringute küsitluses neljale protsendile. Märtsiküsitluses oli nende toetus kolm ja riigikogu valimistel kaks protsenti.
Roheliste toetus oli aprilliküsitluses üks protsent, sama suur oli ka Ühendatud Vasakpartei reiting.
Turu-uuringute AS küsitlusele vastavad vähemalt 18-aastased Eesti kodanikud, kel on valimiseelistus (igakuiselt ca 600-700 vastajat, 2023. aasta aprillis 1174 vastajat). Igas küsitluslaines kogutakse ca 50 protsenti ankeetidest veebi- ja 50 protsenti telefoniküsitlusega.