Keila lähedal lõppes maakaitseõppus Hunt

Keila lähedal Hüüru silla juures võis auto- ja köögiaknast lahingut jälgida. Pühapäeval lõppes Põhja maakaitseringkonna õppus Hunt, mis valmistas maakaitsepataljoni ette Kevadtormiks.

Eestis on kujunenud tava, et kaitseväe ja kaitseliidu õppused toimuvad igapäevaelu keskel. Hüüru silla juures harjutas 411. maakaitsepataljon Keila suunalt Tallinna poole tungiva vastase viivitamist," vahendas "Aktuaalne kaamera".

Õppuste juhi sõnul osales pühapäeval õppusel 1470 inimest. Kohal oli lisaks Tallinna ja Harju kaitseliitlastele ka Põhja politseiprefektuur ja Põhja päästekeskus, maakaitse rühm nii Lätist kui ka Leedust ning Briti vahekohtunikud.

Põhja maakaitseringkonna ülema ülesannetes kolonelleitnant Mikk Pukk ütles, et

"Me eelmine aasta - Tallinna malev võitis lätlaste kõige raskema pikamaa võistluse. Ja nüüd sel aastal peame sinna minema, sest lätlased tahavad karikat tagasi saada. Aga üksuste koha pealt iga aasta vähemalt sama suure üksusega osaleda lätlaste ja leedukate juures," ütles Põhja maakaitseringkonna ülema ülesannetes kolonelleitnant Mikk Pukk.

Liitlastest rääkides tiheneb koostöö Soomega, mis on nüüd NATO liige. Eelkõige võimaldab see Läänemere kindlustamist logistikakanalina ning vähendab sõltuvust Suwalki koridorist.

"Soome õhuväe võimekus lisanduvate F35-ga, samamoodi mereteadlikkus ja meie koostöö näiteks nii Soome lahe kontrollimisel laevatõrjerakettidega kui ka meremiinidega annab selle võimekuse, et logistikakanalid oluliselt paranevad," ütles Pevkur.

Põhja maakaitseringkonna iga-aastane õppus HUNT toimus tänavu kümnendat korda.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: