Kinnisvaratehingute arv jätkas esimeses kvartalis kahanemist

Uued majad
Uued majad Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Esimeses kvartalis tehti 8882 kinnisvara ostu-müügitehingut, väärtusega 895 miljon eurot, mis on pea kolmandiku võrra vähem kui mullu samal ajal.

Kvartaalne ostu-müügitehingute arv oli viimati nii väike kümme aastat tagasi 2013. aasta esimeses kvartalis, mil tehti ligi 8800 tehingut. Kui jaanuar ja veebruar olid turul väga rahulikud, siis märtsis aktiivsus oluliselt kasvas.

Kvartali tehingute koguväärtus oli viimati nii madal 2020. aasta teises kvartalis. Tehingute arv oli 27 protsenti ja koguväärtus 28 protsenti väiksem kui aasta tagasi samal ajal. Eelnenud kvartaliga võrreldes oli tehingute arv 19 protsenti ja koguväärtus 27 protsenti väiksem.

Tehingute arv vähenes aastases võrdluses kõikides maakondades ning koguväärtus suurenes vaid Lääne-Viru maakonnas, kus ostu-müügitehingute koguväärtus kasvas mullusega võrreldes kolmandiku.

Korteriomandiga tehti esimeses kvartalis 5172 ostu-müügitehingut, neist 4722 eluruumidega. Eluruumidega tehtud tehingute arv vähenes möödunud aasta sama ajaga võrreldes viiendiku ja eelnenud kvartaliga võrreldes 13 protsenti. Uute korteritega tehtud tehingute arv vähenes kümnendiku ja järelturu neljandiku.

Esmamüükide osatähtsus korteritehingutes oli esimeses kvartalis 21 protsenti ja iga teine uus korter müüdi Tallinnas.

Tallinna uue korteri ruutmeetri keskmine hind oli esimeses kvartalis 3723 eurot, aastaga tõusis ruutmeetri hind kümnendiku ja kvartaliga kolm protsenti. Pealinna järelturu korteri ruutmeetri keskmine hind oli 2656 eurot ja aastane hinnakasv viis protsenti, eelmise kvartaliga võrreldes langes Tallinna järelturu korterite keskmine hind kaks protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: