Narva vahetas Tiimanni ja Daumani tänavasildid

{{1682420160000 | amCalendar}}

Narva linn alustas tänavasiltide vahetamist varem Albert-August Tiimanni ja Ancis Daumani nime kandnud tänavatel, mis nimetati jaanuaris langetatud volikogu otsusega ümber Kivilinna ja Soldina tänavateks.

Kokku valmistati 52 majasilti, neist 21 Kivilinna, 27 Soldina ja neli Suur-Soldina nimega ning 60 liiklusmärki.

Narva tänavanimede muutmise eelnõu liikus aastaid linnavalitsuse ja volikogu vahel, lõpliku otsuse langetas volikogu tänavu jaanuaris.

Ümber nimetatakse ka praegune Soldino tänav, et vältida tänavanimede segi minemist. See hakkab kandma Suur-Soldina nime.

Uute nimesiltide ja liiklusmärkide väljavahetamise ja valmistamise maksumus 5582 euroni ning kaeti linna reservfondist.

"Tahaksin mina südamest, et me Narvas lõpetaksime selle teema: mälestusmärgid, tänavanimed ja tanki maa-ala. Tahaks keerata uue lehekülje, lõpetada lõplikult Nõukogude Liiduga ja minna edasi. Ma arvan, et võin seda lugeda ka oma edukuse määraks, et kui see saab tehtud, siis on üks peatükk Narva ajaloos lõppenud," lausus Narva linnapea Katri Raik.

Majadel asuvate nimesiltide ja liiklusmärkide vahetuse protsess toimub koostöös korteriühistutega ja võtab aega mitu päeva.

Lisaks Daumanile ja Tiimannile ootab Narvas ümbernimetamist veel viis punaarmeega seotud tänavanime. Selle eelnõuga kavatseb linnavalitsus volikokku minna maikuus.

Albert-August Tiimann (1889-1942) oli kommunist ja Eesti Töörahva Kommuuni Narva linna Täitevkomitee esimees.

Ancis Dauman (1885-1920) valiti 1917. aasta veebruarirevolutsiooni ajal Narva linnapeaks, pärast seda Narva linnanõukogu esimeheks, ta oli Narva Tööliste Saadikute Nõukogu esimees ja Narva Sõja-revolutsioonikomitee esimees.

Toimetaja: Barbara Oja, Jüri Nikolajev

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: