Taavi Veskimägi lahkub juulis Eleringi juhi kohalt

{{1682424120000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Eleringi juht Taavi Veskimägi lahkub 1. juulist omal soovil Eleringi juhi kohalt, tema töö võtab üle senine juhatuse liige Kalle Kilk ning juhatuse uueks liikmeks saab Erkki Sapp.

Veskimäe sõnul on Elering selle aja jooksul hästi oma ülesandega hakkama saanud ning nüüd tuleb otsida uusi väljakutseid.

"Eleringist ei saa lahkuda, kui on risk tarbija energiavarustuskindlusele. Kõik 2022. aasta talvel täiemahulise sõja puhkemise järgselt planeeritud täiendavad tegevused Eesti elektri ja gaasi varustuskindluse tagamiseks on ellu viidud, energiaturg on rahunenud ja meie jaoks kõige olulisem, sünkroniseerimise projekt, kulgeb plaanipäraselt, rahastamine on tagatud ja suurhanked lepingutes. Seega on hetkel õige ajaaken lahkuda," ütles Veskimägi.

Eleringi nõukogu esimees Timo Rajala tänas Vesimäge tehtud töö eest. "Veskimägi suutis iseseisva ettevõttena luua elektri- ja gaasisüsteemihalduri, mis on suutnud järjest realiseerida kõik kaalukad energiaturu ja taristuprojektid, seda ka väga keerukates tingimustes, muutes sellega Eleringi üleeuroopaliselt  nähtavaks edulooks. Eleringi nõukogu on Veskimäge juhina alati väga kõrgelt hinnanud ning soovime talle igati edu järgmisel eluetapil," sõnas ta.

Eleringi nõukogu nimetas Kilgi ametisse 2024. aasta lõpuni, kuni kehtivad senised juhatuse volitused. Kuna Veskimägi kattis juhatuses energiaturgude ja juhtimiskeskuse teemasid, otsustas nõukogu tuua juhatuse liikmeks Eleringi senise energiaturgude osakonna juhataja Erkki Sapi.

Veskimägi: lahkumine on Eleringi huvides

Juhatuse esimehe kohalt lahkumine on Eleringi huvides, et uus juhatus saaks keskenduda taastuvenergia eesmärkide täitmisele, ütles Veskimägi "Aktuaalses kaameras".

"Tundus, et on hetkel õige ajaaken Eleringi huvides anda teatepulk üle, et järgmisi väljakutseid, mis puudutavad taastuvenergia eesmärkide saavutamist aastaks 2030, juba asuda täitma. /.../ Eesmärk on, et aastaks 2030 oleks Eestis 100 protsenti taastuvelektrit, uus juhatus peabki välja töötama, kuidas seda saavutada," lausus ta.

Enda plaanide kohta ütles Veskimägi, et puhkama ta peale Eleringist lahkumist ei jää ning arvestama peab, et ta on riigi heaks töötanud juba 30 aastat.

"Olen olnud 30 aastat Eesti riigi teenistuses nii ametniku, poliitikuna kui ka riigi äriühingu juhina, nii et mõneti on see ettevalmistus selleks, mis tuleb," jättis Veskimägi otsad lahti, kas tal on plaan siirduda erasektorisse.

Veskimägi alustas Eleringi juhatuse esimehena tööd 2009. aastal. Enne seda on ta olnud rahandusminister, parlamendipoliitik, erakonna Res Publica juht ning rahandusministeeriumi avaliku halduse osakonna juhataja.

Toimetaja: Barbara Oja, Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: