Coop Pank tõstis aastase hoiuse intressimäära viiele protsendile

{{1685598360000 | amCalendar}}
Raha.
Raha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Coop Pank tõstis nii era- kui äriklientidele aastase tähtajalise hoiuse intressi viiele protsendile, mis on hetkel Eestis tegutsevate pankade seas kõrgeim tähtajalise hoiuse intressimäär. Viimati ulatus see nii kõrgele 2009. aastal.

"Tegu on kõrgeima hoiuseintressiga Eesti pankades pärast riigi üleminekut eurole. Tähtajaliste hoiuste intresside tõstmisega uuele rekordtasemele tahame juhtida inimeste tähelepanu, et rahale on tekkinud taas hind ja täna on mõistlik panna oma vaba raha riskivabalt tähtajalisele hoiusele tulu teenima," ütles Coop Panga finantsjuht Paavo Truu.

Truu sõnul on Coop Pank kiiresti kasvava kodumaise pangana huvitatud hoiuste kaasamisest. "Maksame arvestatavat intressi ka era- ja äriklientide nõudmiseni hoiustele ehk arvelduskonto vabalt kasutatavale jäägile," lisas Truu.

Eesti Panga ökonomist Mari Tamm ütles ERR-ile, et viimati ulatus majapidamiste uute tähtajaliste hoiuste keskmine intress tähtajaga kuus kuni 12 kuud üle viie protsendi 2009. aasta oktoobris ja üle aastase tähtajaga hoiuste puhul 2010. aasta jaanuaris.

Swedbank teatas, et tõstab 1. juunist aastase tähtajalise hoiuse intressimäära nelja protsendi peale.

"Eestis on enamik eluasemelaene seotud kuue kuu euriboriga, mis hetkel ulatub 3,746 protsendini. Oluline märk on see, et Swedbanki pakutav intress aastasele tähtajalisele hoiusele on nüüd tõusnud nelja protsendini, ületades seega hetkel kehtivat kuue kuu euribori taset," ütles Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla.

LHV tõstis aastase hoiuse intressimäära nelja protsendini möödunud nädalal. Sama suurt intressi pakub sellistele hoiustele ka Holm pank, Inbankis on intressimääraks 4,1 protsenti.

SEB ja Bigbanki aastase hoiuse intress on 3,5 protsenti ja kõige madalam on see Luminoris, kus intressimääraks on kolm protsenti.

Pankade kinnitusel on suurem intressimäär kannustanud inimesi rohkem raha tähtajalisele hoiusele panema. Näiteks LHV-s on niisuguste hoiuste maht aastaga kolmekordistunud ning aprillis sõlmiti ligi 4400 tähtajalise hoiuse lepingut.

Eraisikute seas on kõige levinum valik 12-kuuline hoius.

Hoiustelt intressi teenimine on madala riskiga võimalus raha kasvatamiseks, sest riiklik Tagatisfond tagab Eesti krediidiasutustes kõigi era- ja äriklientide hoiused koos teenitud intressiga kuni 100 000 euro ulatuses ühe hoiustaja kohta ühes krediidiasutuses.

Kodumajapidamiste hoiuste maht on Eestis aastaga kasvanud seitse protsenti, jõudes tänaseks 13,7 miljardi euroni. Kuigi ka tähtajaliste hoiuste maht on aastaga kasvanud 1,3 miljardi euro võrra, moodustavad need kõigist hoiustest vaid 27 protsenti. Kahe kolmandiku ulatuses ehk ligi 9,4 miljardit eurot on nõudmiseni hoiused, mis teenivad suurtes pankades minimaalset intressi 0,01 protsenti aastas.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: